investor Toomas • 26. november 2018 kell 4:00
Investor Toomas
Ainult tellijale
Pro Kapital Grupp tekitab investor Toomases ostumõtteid. Fotol grupi juhatuse liige Allan Remmelkoor.  Foto: Liis Treimann

Ei saa osta!

Äsja nihkus Tallinna börsi nimekirjas ülespoole Pro Kapital Grupp, kellel on visioon saada ühteaegu dividendi- ja kasvuaktsiaks. See kõlab nagu investori muinasjutt ja tasub lähemat uurimist.

Minu kui investori jaoks on Pro Kapital esmapilgul nutune – P/E suhe ligineb 30-le, aktsia kasvutrendi ei näita, dividendipoliitika on alles väljakujunemisel, kontsern on aastaid kahjumis. Aga kas asi on ikka nii nukker? Sellepärast käisin Pro Kapital Grupi investoriüritusel, kus ettevõtte plaanidest veidi lähemalt räägiti, ja uurisin, mis siis ettevõttest nüüd ikkagi saab. Sest Pro Kapital on kinnisvaraarendusettevõte, mille arengut on minu jaoks sama keeruline prognoosida kui börsikrahhi ning pealegi on ta tasapisi uude arengufaasi astumas. Ettevõtte finantsjuht Angelika Annus rääkis, et kinnisvara jagub arendamiseks ligikaudu 10 aastaks ning järk-järgult muututakse arendajast kinnisvara haldajaks.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
    Hetkel kuum