• Jaga lugu:

  Eestlaste mobiilseid töökodasid kasutavad ka rallimaailma tipud

  Veoki Pealisehituse OÜ pakub eritellimuslahendustena kvaliteetseid mobiilseid hooldustöökodasid, mis on läbimõeldud disainilahendusega ja kohandatud spetsiifiliselt tellija vajadustele, räägib ettevõtte tegevjuht Peep Nork.

  VPE meeskond maa alla kaevandusse tööle suunduva eriti madala VW Crafter hooldusautoga, mille tellijaks on Scania Eesti AS
  Veoki Pealisehituse (lühidalt VPE) tooteportfell on aja jooksul palju muutunud. Esimeseks tooteks olid metallist prügikastid, järgmiseks õppisime Taanis sadulveokite küljekastide ehituse spetsiifikat. Hiljem lisandus Soomest ja Rootsist toodud metsa- ja hakkeveokite ümberehitus. Nii suurte masinate ehitamiseks vajasime tootmishoonet, mille ukseava oleks suurem kui 4 meetrit. Tallinna läheduses olid kõik sellised hooned müüdud või meile kättesaamatu hinnaga. Pilk jäi aga peale Järvamaal asuvale endisele Roosna-Alliku kolhoosi põllumajandusmasinate töökojale, mis vajadustele vastas, ning Eestimaa südames tegutseb VPE siiani.

  Põhjamaistesse tingimustesse sobivad tipp­rallihaagised

  Tänu ühele Soome parimale ralliautode rendi ja hooldusega tegelevale ettevõttele Printsport Oy täienes VPE tooteportfell tipp­rallihaagisega. Printsport ei olnud rahul oma senise Soome tarnijaga, kes hilines ega teinud nende hinnangul kvaliteetset tööd.
  VPE töötas rallihaagisele välja uudse lahenduse: kiilukujulise tagaosa ja ilma vaheraamita (haagise põrand moodustab ka raami) sobib suurepäraselt madalate ralliautode transpordiks. Minimaalse tühikaaluga (700 kg) haagis suudab kanda 2-tonnist autot ning on vaatamata kergusele väga vastupidav. Rallihaagised valmistab VPE sandwich-paneelist, mis muudab soojustatud toote põhjamaistesse tingimustesse sobivaks.
  Esimesest haagisest alates on suhe Printspordiga olnud positiivne ning rallihaagised on jõudnud teistessegi tiimidesse.

  Omatoode Worxpace PRO mobiilne töökoda

  Kolme aasta eest tunnetasime, et tegevusalade valik on läinud liiga laiaks ning otsustasime Disainibuldooseri arenguprogrammi abiga luua selge fookusega omatoote. Analüüsi tulemusena settis välja mobiilse hooldustöökoja idee, mis on tippmehaaniku kaasaegne töövahend.
  Worxpace PRO on VPE nägemus kaasaegsest tipptasemel hooldusautost
  Hooldusautole (ingl service truck) aitas eraldi brändi Worxpace PRO välja töötada Brand Manual. 7-tonnise Iveco Daily baasil ehitatud Worxpace PRO hooldusauto disaini ja kasutusmugavuse eest vastutas Eesti tööstusdisaini büroo Ten Twelve.
  Tänaseks on nii nimetus kui ka logo registreeritud ELi kaubamärgiregistris, kusjuures väikesel Eesti ettevõttel tuli pikalt vaielda suure autotootja Jaguar Land Roveriga. Nende palvel on kaubamärgi kasutus piiratud rasketehnika hooldamiseks ja remondiks mõeldud liikuvate töökodade (veokite, kaubikute, haagiste) valmistamisega.
  Koostöös Hiabi maaletooja Exan ASi ja Ivecot müüva IV Plussi ASiga ehitatud ideaalse mobiilse töökojaga käisime suurematel Skandinaavia messidel ja demotuuridel. Tagasiside oli väga positiivne. Autosse sisenenud mehaanikud ütlesid otsesõnu, et selline oleks nende unelmate töökoda. „It’s bigger than my kitchen [see on suurem kui mu köök],“ kõlas ühe Caterpillari mehaaniku siiras reaktsioon.

  Kvaliteet algab kvaliteetsetest komponentidest

  Mobiilseid töökodasid arendades otsisime kvaliteettooteid pakkuvaid partnereid. Nii leidsime Saksamaal sõidukitele riiulisüsteeme tootva Aluca, kellel puudus Eestis esindaja. Odavamate konkurentidega võrreldes on Aluca alumiiniumist riiulid kergemad, kuid ka vastupidavamad: ametlik garantii on kaheksa aastat, väidetavalt võivad need üle elada ka kolm alusautot. Tänu Alucale sai VPE mahuka projekti: ettevõte sisustab Aluca mööbliga 15 DeLavali uut Volkswageni piimandus- ja põllumajandustehnika hooldusbussi.

  Worxpace PRO mobiilne hooldusauto Fääri saartele

  Taani suurimal erialamessil Transportmessen tutvusime Fääri saartel tegutseva ettevõtja Fridrikuriga. Tema firma Superdekk on Fääri saartel ainus, kes suudab kohapeal vahetada ekskavaatorite rehve. Superdekk soovis mobiilset töökoda, mis käitaks otse PTO pealt võimsat (15 bari) kompressorit.
  Superdekk võttis pakkumisi ka Taanist, kuid VPE suutis kiirelt reageerida, olime paindlikud ning kraana ja hüdraulilise kompressoriga varustatud hooldusauto valmis kliendi näpunäidete järgi – kusjuures hinnavahe Taani pakkumistega ei olnud suur.
  Fääri saartel toimub aktiivne tunnelite ehitus ja kliendi tööpõld on lai. Käisime kohapeal autot üle andmas ja klient on väga rahul.
  Fääri saartel ekskavaatorirehvide vahetamiseks valminud hooldusauto

  Rotatori mehaanik sisustas oma käe järgi hooldusauto Irene

  VPE-l on pikaajaline suhe Hitachi maaletooja Rotator Oy-ga, kellele kuulub Soome rasketehnika turust 30%. Nende tippmehaanik Mikko Raittinen sai võimaluse VPE-s ehitatud Iveco hooldusauto abil kolida oma mobiilne töökoda pisikesest kaubikust märksa avaramatesse tingimustesse. Auto valmis rätsepatööna tema vajaduste järgi. Sellele arendati koostöös ka mõned uuendused, mida VPE varasemates autodes ei ole kasutanud. Auto on Mikkole nii kallis, et sai nimeks oma naise järgi Irene.
  Rotator ise rõhutab, et nende klientide jaoks muutub üha olulisemaks töö efektiivsus ja kiirus. Kalleid masinaid lihtsalt ei saa lasta tööplatsil niisama seista ning iga hooldustoiming peab olema hoolikalt planeeritud. Rotatori jaoks on kõrgel tasemel klienditeenindus määrav ja hooldusauto mitmekülgsuse kaudu saavutatud universaalteenuse lähenemisviis on sujuva töö oluline osa.
  Põhja-Skandinaavias, kus temperatuurid võivad langeda väga madalale, on välihooldusel probleem õlide viskoossusega. Meie soojustatud furgoon on nendes tingimustes ainuõige lahendus, lisaks on mehaanikutel seal kindlasti ka mugavam tööd teha.

  Portfelli hakkab täiendama õlivahetushaagis

  2019. aastal külastasime paljusid Rootsi rasketehnika ettevõtteid. Nad olid Worxpace’i hooldusauto kontseptsioonist küll huvitatud, kuid enamikus firmades puudusid C-kategooria juhtimisõigusega mehaanikud. Suurimad hooldusettevõtted nagu Swecon AB on ise ehitanud hooldushaagised, kulutades nende arendamisele palju kalleid mehaaniku töötunde.
  Otsustasime laiendada tooteportfelli ka hooldushaagisega, mis on samuti isotermiline ja eelkõige ette nähtud õlivahetuseks. Hetkel oleme tootearendusega faasis, kus saame prototüübi peagi anda katsetamiseks Eesti partneritele Baltem AS ja Wirtgen Eesti OÜ. Tulevikus plaanime hooldushaagist modifitseerida sobivaks erinevatele sihtotstarvetele. Haagisele saab panna väga erinevaid lisasid, sõltub sellest, milline on mobiilse töökojana kasutatava kaubiku või veoki varustus ning mis valdkonnas seda kasutatakse.

  Võidusõidumaailm vigu ei andesta

  Oleme Tommi Mäkinen Racing OÜ hooldusautode täiustamisega tegelenud tiimi loomise algusajast. Lisaks sellele on VPE kliendiks Markko Märtini tiim. Need ettevõtted on maailma mastaabis omavahel konkurendid ja anname endale aru, et delikaatsus on meie voorus.
  Meie kliendid on ka Marko Rohtlaan, Hannes Soomer, Rain Pilve, Mihkel Vaks jt võidusõitjad. Teame, et võidusõidutehnika puhul on vead andestamatud.

  Teame, mis on kriis ja kuidas sellest väljuda

  Veoki Pealisehituse OÜ elas viimase majanduslanguse ajal üle tõsise kriisi ning tuli aastatel 2010–2011 läbi tervenemisprotsessi välja pankrotist. Pankrotihalduri heakskiidul sõlmiti võlausaldajatega kompromiss, kuna osanikud ja juhatus näitasid üles soovi ettevõtet päästa. See ühe vähese Eesti ettevõttena tervenemisprotsessi kaudu ka õnnestus.

  Veoki Pealisehituse OÜ

  • Tegevusalad: mobiilsete töökodade valmistamine; veokite ja haagiste ehitus ja remont

  • Tegutseb alates 1999. aastast, Eesti perefirma

  • Asub Eestimaa südames Järvamaal Roosna-Allikul

  • Töötajaid: 12

  • Käive viimasel kolmel aastal 400 000 euro ringis

  Lisainfo VPE.ee

  High-quality service trucks built in Estonia

  For 20 years, Veoki Pealisehituse OÜ builds high-quality mobile workshops and service trucks, which are thoughtfully designed and tailored to the specific needs of the customer.
  The product portfolio of the vehicle box builder Veoki Pealisehituse OÜ (VPE for short) has changed a lot over time. The company’s first product was metal bins, says the CEO Peep Nork. Next, the specifics of the construction of the side boxes of the semi-trailer-towing vehicles were studied in Denmark. Later, the rebuilding of forest and chipping vehicles from Finland and Sweden was added.
  To build such large machines, VPE needed a production building with a door opening larger than 4 meters. „In the vicinity of Tallinn all such buildings were either sold or at a price unattainable to us,“ Nork recalls. Still, they noticed a former Roosna-Alliku collective farm agricultural machinery workshop in Järva County, that met the requirements, and VPE operates in the heart of Estonia till this day.
  Top-class rally trailers suitable for nordic conditions
  Thanks to Printsport Oy, one of the best rally car rental and service companies in Finland, VPE’s product portfolio has been complemented by a top-class rally trailer. Printsport was not quite satisfied with the accuracy and quality its former Finnish supplier.
  VPE developed an innovative solution for the rally trailer: the trailer with a wedge-shaped rear and without the intermediate frame (the floor of the trailer also forms the frame) is ideal for transporting low rally cars. With a minimum unladen kerb weight (700 kg), the trailer can carry a 2-tonne car and is extremely durable despite its lightness. Rally trailers are manufactured by VPE from a sandwich panel, which makes the insulated product suitable for Nordic conditions.
  Starting from the first trailer, the relationship with Printsport has been positive and rally trailers have been purchased by other teams.
  Own product Worxpace PRO mobile workshop
  Three years ago, the company felt that its product range had become too wide and decided to focus clearly on its own product with the help of the Design Bulldozer Development Program. As a result of the analysis, the idea of a mobile maintenance workshop, which is a modern tool for a top-class mechanic, was developed.
  Brand Manual helped to develop a separate brand, Worxpace PRO, for the service truck. To date, both the name and the logo have been registered in the EU trade mark register, with a small Estonian company having to contend for a long time with the major car manufacturer Jaguar Land Rover. At JLR’s request, the use of the trademark is limited to the manufacture of mobile workshops (trucks, vans, trailers) for the maintenance and repair of heavy machinery.
  The Estonian industrial design firm Ten Twelve was responsible for the design and usability of the Worxpace PRO high-quality service truck, which is based on a 7-tonne Iveco Daily.
  In cooperation with Hiab importer Exan AS and Iveco representative IV Pluss AS, we built an ideal mobile workshop, which was presented at major Scandinavian fairs and demonstration tours. The feedback was very positive. The mechanics who entered the truck explicitly stated that this would be their dream workshop: “It’s bigger than my kitchen,” was one Caterpillar mechanic’s sincere reaction.
  Quality starts from top-class components
  In developing mobile workshops, VPE sought partners for quality products. One such company we found was Aluca, a German manufacturer of shelving systems for vehicles, that had no representative in Estonia. Compared to its cheaper competitors, Aluca’s aluminum shelves are lighter but also more durable: with an official warranty of 8 years, they are said to be able to survive three vehicles.
  Thanks to Aluca, VPE has won a major project: the company will fit 15 DeLaval Volkswagen Crafter dairy and agricultural machinery service vans with Aluca systems.
  Worxpace PRO mobile service truck to the Faroe Islands
  At Transportmessen, Denmark’s largest trade fair, we met Fridrikur, the owner of a company based in the Faroe Islands. His company Superdekk is the only one in the Faroe Islands that can change the tires of excavators on site. Superdekk wanted a mobile workshop that would run a powerful (15 bar) compressor directly from the PTO.
  Superdekk also received offers from Denmark, but VPE was quick to respond, we were flexible and the high-quality service truck with a crane and hydraulic compressor was built according to customer’s advice – with no significant difference in price with Danish suppliers.
  In the Faroe Islands, tunnel construction is active and the client has a wide field of work. We went to deliver the truck on the spot and the customer is very satisfied.
  Rotator’s mechanic equipped his service truck Irene according to his needs
  VPE has a long-term relationship with Hitachi importer Rotator Oy, which holds 30% of the Finnish heavy machinery market. Their top mechanic, Mikko Raittinen, was given the opportunity to move his mobile workshop from a tiny van to much more spacious conditions in an Iveco service truck built by VPE. The truck was tailored to his needs. During the process, some innovations were co-developed that VPE has not used in previous workspaces. The high-quality service truck is so dear to Mikko that he named it after his wife, Irene.
  Rotator themselves emphasize that work efficiency and speed are becoming increasingly important to their customers. Expensive machines simply cannot be allowed to stand idle on the job site, and each maintenance operation must be carefully planned. For Rotator, a high level of customer service is crucial and the universal service approach achieved through the versatility of the top-quality service truck is an essential part of smooth operation.
  In Northern Scandinavia, where temperatures can drop very low, there is a problem with the viscosity of the oils in the field. Our insulated service truck is the only solution in this situation, besides, the mechanics will certainly be more comfortable working in a warm workshop.
  Mobile oil-change trailer will add to the portfolio
  In 2019 we visited many Swedish heavy machinery companies. While they were interested in the Worxpace high-quality service truck concept, most companies lacked mechanics with CE category driver’s license. Larger service companies like Swecon AB have built service trailers themselves, spending a lot of expensive mechanic working hours developing them.
  Therefore, we decided to expand the product portfolio to include a service trailer, which is also insulated and primarily intended for oil change. We are currently in the product development phase where we will soon be able to give the prototype to our Estonian partners Baltem AS and Wirtgen Eesti OÜ for testing.
  In the future, we plan to modify the service trailer to suit different applications. The trailer can be fitted with a wide variety of accessories, depending on the type of van or truck used as a mobile workshop and the field in which it is used.
  Racing world does not forgive mistakes
  We have been involved in the improvement of Tommi Mäkinen Racing OÜ service vehicles since the inception of the team. In addition, Markko Märtin’s team is a client of VPE. On the world arena, these companies are competitors between themselves, and we recognize that delicacy is our virtue.
  Our clients include Marko Rohtlaan, Hannes Soomer, Rain Pilve, Mihkel Vaks and others. We know that in racing, mistakes are unforgivable.
  We consider all employees at VPE to be engineers in their own right. A Porsche 911 built by Peep Kistal, production manager, has become the European champion in the Historic series.
  We know what a crisis is and how to overcome it
  During the last economic downturn, Veoki Pealisehituse OÜ went through a serious crisis and overcame bankruptcy in 2010-2011 through a recovery process. With the approval of the trustee of bankrupt’s estate, a compromise was made with the creditors, as shareholders and the board of directors expressed their desire to save the company. As one of few Estonian companies, VPE successfully made it through the recovery.More info in the local press.

  VEOKI PEALISEHITUSE OÜ

  •Fields of activity: Manufacture of mobile workshops; construction and repair of trucks and trailers.

  •We have been in business since 1999.

  •Employees: 12.

  •VPE OÜ is an Estonian family owned company.

  •We are located in the heart of Estonia, in Järva County, Roosna-Alliku.

  •Turnover in the last three years has been ca EUR 400 000.

  More info: www.worxpace.pro
  Main photo: VPE team with an ultra-low maintenance vehicle based on Volkswagen Crafter for underground mining, commissioned by Scania Eesti AS.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Säästkem energiat taastuvenergiale
Ei ole mõtet raisata aega kalli elektrihinna ja CO2 kvootide üle kirumisele, vaid asuda kiirelt taastuvenergia tootmist edendama, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor nädalakommentaaris.
Ei ole mõtet raisata aega kalli elektrihinna ja CO2 kvootide üle kirumisele, vaid asuda kiirelt taastuvenergia tootmist edendama, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor nädalakommentaaris.
Valge Maja hoiatab järgmise finantskriisi eest
Valge Maja hoiatas reedel, et Kongressi saamatus suurendada riigivõla piirmäära võib viia majanduse langusesse ja kriitiliste riigiteenuste kärpimiseni, vahendab Reuters.
Valge Maja hoiatas reedel, et Kongressi saamatus suurendada riigivõla piirmäära võib viia majanduse langusesse ja kriitiliste riigiteenuste kärpimiseni, vahendab Reuters.
Venemaal algas AstraZeneca vaktsiini tootmine
Venemaal Moskva oblastis Puštšinos algas AstraZeneca koroonavaktsiini tootmine ravimifirmas R-Farm, teatab TASS.
Venemaal Moskva oblastis Puštšinos algas AstraZeneca koroonavaktsiini tootmine ravimifirmas R-Farm, teatab TASS.
Krüptopüramiidi looja pandi USAs 7,5 aastaks vangi
New Yorgi kohtunik mõistis enam kui sadat investorit kokku 90 miljoni dollariga tüssanud Stefan Qinile 7,5 aastase vanglakaristuse. Noormehe asutatud krüptobörside fond osutus tegelikkuses Ponzi skeemiks.
New Yorgi kohtunik mõistis enam kui sadat investorit kokku 90 miljoni dollariga tüssanud Stefan Qinile 7,5 aastase vanglakaristuse. Noormehe asutatud krüptobörside fond osutus tegelikkuses Ponzi skeemiks.