Äripäev • 28. august 2017 kell 12:47

Kokkuvõte sõiduautode maksumuudatustest

Autod.  Foto: Erik Prozes

Sõiduautode maksustamisel jõustus 1. augustist terve rida muudatusi, millest osa rakendatakse tagasiulatuvalt, osa uuest aastast.

Äripäeva teemaveeb raamatupidaja.ee tegi kokkuvõtte, millised võimalused või kohustused seoses seadusega tekivad.

Parkimistasu hüvitamine

Isikliku sõiduauto kasutamisega teenistus-, töö- või ametiülesannete täitmisel makstavat parkimistasu saab tööandja kuludokumendi alusel maksuvabalt hüvitada, arvestamata läbitud kilomeetreid.

Töötaja transport

Ei käsitata erisoodustusena tööandja kulutusi töölepingu alusel töötava töötaja transpordile, kui:

tööandja kasutab töötajate elu- ja töökoha vaheliseks transpordiks bussi või vähemalt kaheksa istekohaga sõidukit. Töötajate elukoha kaugus töökohast ei ole määrav (st töötajaid saab transportida bussiga näiteks ka ühe asula piires);töötaja elukoht asub vähemalt 50 kilomeetri kaugusel töökohast (nt töötajad sõidavad tööandja omandis ja valduses olevat sõiduautoga, tööandja hüvitab töötajate transpordi kulud);töötaja elukoht asub vähemalt 50 kilomeetri kaugusel töökohast ning töötaja kasutab elu- ja töökoha vahelisteks sõitudeks isiklikku sõiduautot, siis on võimalik töötajale hüvitada sõidud maksuvabalt arvestuse pidamise korral 0,30 eurot kilomeeter, kuid mitte rohkem kui 335 eurot kalendrikuus iga hüvitist maksva tööandja kohta

Mis muutub erisoodustusega, mootori võimsuse märkimisega, käibemaksuga, omatarbe maksustamisega jpm, saab lugeda Äripäeva teemaveebist raamatupidaja.ee.

Hetkel kuum