25 mai 2018

Kaupleja Alex: parem varblane peos

Kaupleja Alex  Foto: Anti Veermaa

Lõpetasin eile oma esimese kasumiga tehingu, sulgedes WTI lühikese positsiooni 70,5 dollari tasemel. Püüdsin enda hinnangul kinni küll ainult osa toornafta hinna korrektsioonist - aga, nagu öeldakse, parem varblane peos kui tuvi katusel.

Toornafta indeksid näitasid eile korduvalt märke valmisolekust minna allapoole. Aga liikumised polnud teravad ja otsustavad. Mitu korda puudutas WTI 70,5 dollari taset, kus mul oli valmis pandud kasumivõtu (take-profit) order, aga peatus iga kord ega ületanud seda joont. Mitu korda kahtlesin ja tahtsin juba vajutada positsiooni sulgemise nuppu, fikseerides juba teenitud kasumi.

Miinus kahanes

Teisest küljest oleksin võinud ju lasta kasumlikul positsioonil edasi töötada ja liigutada oma stop-loss orderi madalamale, sisenemishinnani. Siis oleksin võinud rahulikult oodata edasist kukkumist.

See plaan aga ei sobinud mulle psühholoogiliselt. Mis siis, kui WTI oleks põrganud ja ma oleksin lennanud positsioonist välja null-kasumiga? Kui mul pole ette näidata veel ühtki kasumlikku tehingut? Ei, ma ei tahtnud riskida. Leppisin pihkupüütud varblasega.

Kokku tõi õnnestunud WTI lühikeseksmüük mulle 168,95 eurot. Praeguse seisuga on kogu portfell veel ainult 116 euroga miinuses.

Muide, ajal kui ma neid ridu kirjutan, on WTI 69,2 dollari juures. Kas ma tunnen kahetsust, et positsiooni lahti ei jätnud? Kui, siis õige pisut, pigem on tunne ikka rahulolev.

Ülevaate Alexi kauplemiskontost ja viimastest tehingutest leiab SIIT.

Alexiga saab suhelda ka Facebooki ja Twitteri vahendusel.

Uus katse biotehnolooogia maailmas

Otsustasin täna teha uue katse metsikus biotehnoloogia aktsiate maailmas. Nädalavahetusel esitleb Achillion Pharmaceuticals Taani pealinnas Kopenhaagenis arstide kongressil ühe ravimiuuringu tulemusi. See on haruldase neeruhaiguse ravim ja uuring on nn teise faasi uuring, mis annab palju infot ravimikandidaadi efektiivsuse ja turvalisuse kohta.

Achillion oli kunagine biotehnoloogia investorite pailaps, C-hepatiidi ravimi arendaja. Aga konkurents selles nišis on tihe ja Achillion jäi teistele alla. Nelja aastaga on aktsia hind kukkunud neli korda, 16 dollarilt alla nelja dollari. Selle ajaga on firma muutnud suunda, keskendudes C hepatiidilt nüüd haruldaste haiguste ravile.

Achillion esitles mullu sellesama ravimikandidaadi 1. faasi uuringut, mis oli positiivne, aga hõlmas ainult nelja patsienti. Neli pole üldse esinduslik valim, nagu iga statistikat vähegi nuusutanud inimene aru saab. Seega ei saa selle 1. faasi uuringu põhjal veel loota, et 2. faasi uuring ka positiivne on.

Samas on mul on mitu põhjust olla skeptiline. Need on küll kõik kaudsed, väikesed märgid, mis ei ole selle konkreetse ravimiuuringuga üldse otseselt seotud. Aga ükski ei meeldi mulle. Esiteks uuringu esitluse aeg ja koht vihjavad, et võibolla pole midagi head teatada. Teiseks astus Achillioni kauaaegne tegevjuht mai alguses tagasi. Miks lahkuda siis, kui su õnnestunud suunamuutus firmas hakkab esimesi vilju andma? Kolmandaks pole aktsia eriti liikunud viimastel nädalatel, hoolimata hiljutisest Barclays' panga ostusoovitusest. Seegi oleks nagu märk, et turg ei usu eriti õnnestumisse.

Kõike arvesse võttes otsustasin müüa Achillioni täna lühikeseks. Kuidas see mul õnnestub, sellest esmaspäeval.

Hetkel kuum