Äripäeva arvamusliider: sügavam osa Laaneti-Parmase tülist on alles saladus

  Lavly Perling küsib: mis on justiitsministri ja peaprokuröri tüli taga tegelikult? Lisaks: vaidleme joogitootjaga suhkrumaksu üle ja küsime, miks ei lase riik talente üle piiri.

  Justiitsminister Kalle Laanet ja riigi peaprokurör Andres Parmas peavad üha avalikumat tüli. Prokuratuur väidab, et minister sekkub liialt nende töösse, minister aga pareerib, et tahab tulemusi näha. Riigi endine peaprokurör, tänane Parempoolsete juht Lavly Perling küsib, aga mis rolli mängib üks eksminister.

  “Kui alguses tundus, et see on Andrese ja Kalle tüli, pärast peaprokuröri ja justiitsministri tüli, siis päris huvitav oli kuulata, kuidas ühel hetkel muutus opositsioonierakonna [Isamaa] juht Urmas Reinsalu prokuratuuri pressiesindajaks,” lausus Perling selle nädala “Äripäeva arvamusliidris”.

  “Parmase tõigi peaprokuröriks Urmas Reinsalu,” rõhutab Perling ja küsib: “Mis on päriselt selle loo taga?”

  Saate teises pooles vaidleb Indrek Lepik joogitootja A. Le Coq juhi Jaanus Vihandiga selle üle, miks ja kellele suhkrumaksu ikkagi planeeritakse – ja kas viisakad inimesed üldse joovad plastpudelist õlut – ning lõpetuseks läheb Indrek külla ettevõtluskõrgkooli Mainor, mille rektor Andrus Pedai on mures, et riik ei anna talendikatele noortele õppimisviisasid.

  Saate tegid Karl-Eduard Salumäe, Neeme Korv ja saatejuht Indrek Lepik.

  Fotol: peaprokurör Andres Parmas, foto autor: Liis Treimann

  • Äripäeva arvamusliider
  • 15.03.2024
  KIIRUS:
  Äripäeva arvamusliider: sügavam osa Laaneti-Parmase tülist on alles saladus
 • Hetkel kuum