Ehitusjuht: hinnalangust ehituses on vedanud just kohaliku toote odavnemine

  Eelmise aasta septembriga võrreldes on ehituses sisendhinnad kohati langenud 5-10%, aga seda mitte kõigis segmentides, ütles Merko Ehitus Eesti üldehitusdivisjoni juht Marek Hergauk. Odavamaks on tema sõnul läinud just kohaliku tootja materjal ja seadmed.

  Hergauk rääkis saates „Eetris on ehitusuudised“, et teatud materjalide hinnalangus ei tähenda samas seda  ehitamise hind oleks tervikuna taolisel määral langenud. „Pigem on kindlus rohkem selles, et järske hinnatõuse pole enam oodata, mis tähendab et alltöövõtjate pakkumistes on riskikomponent vähenenud,“ rääkis Hergauk.

  Ta lisas, et odavamaks on läinud pigem kohaliku tootja materjal ja seadmed. Siiski nõustub Hergauk et hinnatipu perioodiga ehk 2021. ja 2022. aastaga võrreldes saab  praegusel ajal kokkuvõttes siiski 10% odavamalt ehitada.

  Cramo Estonia tegevjuht Remo Holsmer kinnitas omakorda, et Cramos on nemad kui ehitaja jaoks üks sisendhindade pakkujatest tundnud hinnasurvet viimased paar-kolm kuud ning selle tulemusel ka hindasid langetanud, seda olenevalt tellimuse spetsiifikast kohati isegi rohkem kui 10%.

  Saates rääkisime veel, milles avaldub alltöövõtjate ja ehitustööde partnerite valmisolek töö saamise nimel rohkem pingutada, samuti sellest, kuidas töid ehitusplatsil korraldatakse, kuidas paegu ja raha kokku hoida ning ka sellest mida teevad ettevõtted siis kui tellimuste maht ei kasva ka järgneva aasta jooksul. Lisaks avame lühidalt ka Skandinaavia ja Baltikumi ehitusturu olukorda. Saatejuht on Lauri Leet.

  Fotol Marek Hergauk Eesti Ehituskonverents 2021. aastal, foto autor Raul Mee.

  • Eetris on ehitusuudised
  • 02.04.2024
  KIIRUS:
  Ehitusjuht: hinnalangust ehituses on vedanud just kohaliku toote odavnemine
 • Hetkel kuum