Inimeste elud mängus: hoidke tuleohutust tagavad paigaldised töökorras

  Hoone omanikul lasub kohustus tagada ehitise tuleohutus ja paigaldiste nõuetekohane hooldus. See tähendab, et töökorras peavad olema signalisatsioonisüsteemid, evakuatsioonvalgustus, aga ka näiteks tulekustuti. Hooldusettevõtted mängivad selles süsteemis keskset rolli.

  Tuleohutus on iga hoone ja ettevõtte jaoks oluline. Äripäeva raadio värske saade keskendub tuleohutuspaigaldistele – süsteemidele, mis on loodud tulekahju ennetamiseks ja kontrolli all hoidmiseks. Avame põhjalikult, kuidas süsteemid meid kaitsevad, alustades nende tähtsusest ja kasutusaladest eri hoonetes ning lõpetades hooldustööde ja nõuete täitmisega.

  Esmalt teeme selgeks, mis täpselt on tuleohutuspaigaldis ja kus seda kõige sagedamini kasutatakse. Seejärel heidame pilgu sellele, kelle õlgadel lasub vastutus nende süsteemide nõuetekohase hoolduse ja korrashoiu eest. Käsitleme ka nõudeid, millele peavad süsteemid ja seadmed vastama, et olla tõhusad ja usaldusväärsed.

  Räägime, millised nõuded esitatakse hooldusettevõtetele ja millise sagedusega peavad erinevad süsteemid läbima hoolduse või kontrolli, tagamaks nende pideva töökindluse. Lisaks vaatleme, mida täpsemalt teeb hooldustehnik objektil, milliseid kutseid on vaja selle töö tegemiseks ja kas ühest kutsest piisab.

  Saate teises pooles keskendume omanike vaatepunktile – mis kasu on tuleohutuspaigaldise hooldamisest ja kui palju see maksab? Samuti uurime, mis juhtub, kui hoolduse käigus leitakse puudusi, ja kuidas neid lahendatakse.

  Lõpetuseks vaatame, mis on viimasel ajal selles valdkonnas muutunud ja miks tuleohutus on praegusel ajal eriti oluline teema.

  Saates esinevad G4Si turvatehnikadivisjoni direktor Priit Orasson ja ettevõtte turvatehnikadivisjoni Põhja piirkonna juhataja Tarmo Nigols. Saatejuht on Hando Sinisalu.

  Foto: Scanpix/Panthermedia.

  Foto: Scanpix/Panthermedia.

  • Sisuturundussaade
  • 19.03.2024
  KIIRUS:
  Inimeste elud mängus: hoidke tuleohutust tagavad paigaldised töökorras
 • Hetkel kuum