Juhtimislaboris Merle Liisu Lindma: sõbralik ebamugavus on edasiviiv jõud

    „Alguses mind üllatas norrakate avatus. Jah, juht võtab vastu otsuseid, aga need arutatakse eelnevalt kõigiga läbi. Meie kultuuriruumis ootame juhilt: sina oled juht ja pead otsuseid langetama.“ Selline lähenemisviis limiteerib ideede arvu, mille baasilt saab häid otsuseid teha, ütleb Merle Liisu Lindma, Microsoft HR Business Partner, saates „Juhtimislabor“.

    Sõbralik ebamugavus on edasiviiv jõud. Arutelude käigus tekib ikka vaidlusi ja kui temperatuur ruumis läheb liiga kõrgeks, võetakse lihtsalt paus, kirjeldab Lindma arutelude loogikat Microsoftis. „Kolleegid usaldavad üksteist nii palju, et nad julgevad kirglikult tülitseda töö tasandil, kartmata sellega omavahelisi suhteid rikkuda. Kui aastat kokku võetakse, saab igaüks analüüsida: mis on olnud sinu tegevuse mõju, mida su kolleegid on saanud ehitada sinu töö peale ja mida oled sina kasutanud kolleegide tehtust.“ Selline lähenemine ei mõõda ainult saavutusi, vaid täpselt sama palju ka koostööd ja teistega arvestamist, lisab ta.

    Lisaks tuleb „Juhtimislaboris“ juttu tagasiside andmisest, pingelistest vestlustest, Microsofti töö- ja suhtlemiskultuurist, aga ka Kim Scotti raamatust „Radikaalne siirus. Ole vinge boss, kaotamata oma inimlikkust“.

    Saadet juhib Urmas Kamdron.

    • Juhtimislabor
    • 15.12.2021
    KIIRUS:
    Juhtimislaboris Merle Liisu Lindma: sõbralik ebamugavus on edasiviiv jõud
  • Hetkel kuum