Pereettevõtjad läbivad kriise tugevamalt

  “Äri- ja peresuhted on nii läbi põimunud, et mul ei ole valemit, kuidas neid lahus hoida, aga ma usun, et see on hoopis eelis ja annab võimaluse kriisides operatiivselt tegutseda,” jagab Eesti Pereettevõtjate Liidu president ja pereettevõtte Juustukuningad kaasasutaja Merit Miller.

  Perekond Millerid on Juustukuningatega pereettevõtete kohanemisvõimet ja tugevust raskel hetkel ka omal nahal tunda saanud. Koroonakriisi ajal sattus nende pereettevõte veel omakorda suuremasse kommunikatsioonikriisi. Valitsuse poolt tuli välja teade, et kaubanduskeskused suletakse, aga toidupoed võivad olla avatud. Teatele oli lisatud täiendus, mille kohaselt eripoed peavad olema suletud. Meedia tegi sellest ise suure uudise ja laiendatud teadaande, kus eripoodide näidetena olid millegipärast välja toodud, et just juustu ja veinipoed peavad olema suletud. 

  “Me kohe reageerisime, kuna juustupood on toidupood ja me võisime olla avatud. Aga kuna tele, raadio ja meediaväljaanded olid igal pool seda sama lõiku korrutanud, oli see juba inimeste alateadvusesse jõudnud ning meie poed jäidki tühjaks,” jagas Merit enda pere lugu. 

  Hoolimata katsetest seda sõnumit peatada, ei suutnud nad väikese pereettevõttena teha nii suurt kampaaniat, mis konkureeriks üleriigilise eksliku sõnumiga, mistõttu pidid nad olukorrast muu väljapääsu leidma. Perekond Millerid asusid kogu perega päeval ja ööl arendama nende algelisest olemasolevast e-poest atraktiivset müügikanalit, mille kaudu mingisugustki käivet teenida, et töötajatele palka maksta. See õnnestus neil tänu ühisele pühendumisele nelja päevaga. 

  “Võitjate põlvkonnad” saates tuleb veel juttu, mis seisus hetkel Eestis pereettevõtlus on, miks kestavad pereettevõtted keskmiselt ainult kolm põlvkonda ja kuidas toetada laste sujuvat sisenemist pereettevõttesse. 

  Fotol: Juustukuningate kaasasutaja ja Eesti Pereettevõtjate Liidu president Merit Miller.
  Foto autor: Rhe Kram.
  Saadet juhib Jana Palm.

  Pereettevõtjate liikumist toetab Büroomaailm, mis on pereettevõte juba 31 aastat.


  29. augustil toimub kolmas Pereettevõtjate konverents, kus saab kuulda teiste pereettevõtjate lugusid, tutvuda Eesti pereettevõtjatega ning jagada omavahel just pereettevõtlusele omaseid rõõme ja muresid. Sel korral võõrustab meid Urmas Sõõrumaa enda Raplamaal asuvas Pühali Hea Elu Keskuses. Vaata programmi ja haara pääse www.pereettevotjatekonverents.ee, et saada osaks toetavast pereettevõtjate kogukonnast.

  • Võitjate põlvkonnad
  • 04.06.2024
  KIIRUS:
  Pereettevõtjad läbivad kriise tugevamalt
 • Hetkel kuum