Vene puitu ostev ettevõte võib riskida õhku lendamisega

  Venemaa puidu ostmine ja kasutamine solgib puidusektoris hinda ja konkurentsi, leidsid Eesti Metsa- ja Puidutööstuse liidu tegevjuht Henrik Välja ja Äripäeva ajakirjanik Polina Volkova.

  Vene puidult teenitud suurem kasum võib ettevõttele tagasi tulla mõne õhku lendava asja vormis tema ettevõtte hoovile, ütles Välja Äripäeva raadio hommikuprogrammis. Ta lisas, et seepärast on selge, et sanktsioonide rikkumisega ei tohiks tegeleda.

  Sanktsioonidest kõrvale hiilimine toimub läbi konkreetsete ettevõtete ja inimeste, ütles Volkova. Selline tegevus aga näitab, et sanktsioonid pole piisavalt efektiivsed, kui nad võiksid olla, leidis ajakirjanik.

  Teiselt poolt on puidusektoris ka laiem mure reeglite rikkumisega. Kuna puidusektoris on raskused, nõudlus on madal ja hinnad on surve all, siis odava Vene puiduga turule tulemine võib ausale ettevõttele saada saatuslikuks, selgitas Välja.

  Täna kirjutas Äripäev, kuidas Eesti ettevõte Technomar & Adrem ostab Usbekistani kaudu Venemaa puitu. Varem on räägitud, et Vene puit jõuab Eestisse, kuid seni pole konkreetseid ettevõtteid nimetatud ega kirjeldatud skeeme, kuidas sanktsioneeritud kaup siia jõuab.

  Lisaks rääksid Volkova ja Välja, milliseid skeeme osa ettevõtteid kasutavad, et hiilida kõrvale sanktsioonidest ning kui mõjus on Vene puit väljaspool Eestit.

  Polina Volkovat ja Henrik Välja küsitles Gregor Alaküla.

  Foto autor: DPA/Scanpix.

  • Hommikuprogramm
  • 21.02.2024
  KIIRUS:
  Vene puitu ostev ettevõte võib riskida õhku lendamisega
 • Hetkel kuum