Tänu uutele pumpadele jõuab betoon vajalikule kõrgusele, kaugusele ja sügavusele

31. august 2016, 13:00
Mida suurema haardeulatusega pump, seda kaugemale-kõrgemale saab betoonsegu pumbata.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160831/CM/160839969/AR/0/AR-160839969.jpg

Nagu kogu maailmas, toimub ka Eestis urbaniseerumine, ent kesklinnades ja populaarsemates linnaosades jäävad laienemistööd sageli ruumipuuduse taha. Siin on abiks ehitamine üles- ja allapoole, mis omakorda tekitab väljakutseid tehnoloogiale – kuidas saada materjale kõige lihtsama vaevaga keerulistesse kohtadesse?

Üks selline tuntud ja väga kasutatav ehitusmaterjal on betoon, mis on kiirelt kivistuv ehk mille õigesse kohta paigutamisel on oma osa ka kiirusel. „Siiski betooni puhul on leitud suurepärane lahendus ehk pumpamine. Tänu pumpadele jõuab betoon just nii kõrgele, kaugele või sügavale kui vaja,“ selgitab ASi HC Betoon müügijuht Eivo Lichtfeldt. Eestis toodetud betoonist paigaldatakse ehitistele läbi betoonipumpade umbes 85 protsenti.

Betoonipump Cifa K45H Carbotech nüüd Eesti turul.

Eesti kõige kõrgemale ja kaugemale ulatuv betoonipump on Cifa K45H Carbotech, mille maksimaalne vertikaalne ulatus on 44,1 meetrit. HC Betoonile kuuluv pump pakub klientidele teenust alates selle aasta juunist. „Tegemist on väga suure investeeringuga, mis ulatub sadade tuhandete eurodeni, sest tegemist pole lihtsalt pumbaga veoautoga. Cifa K45H Carbotech pumbamasti poomid on kergest ja vastupidavast karbonist, kuna vastasel juhul oleks sellel sõidukil teedel sõitmisel massipiirang. Arvestades, kui karmilt suhtub seadus täna koormate ülekaalu, on väga oluline hoida kaalu kokku sealt, kus vähegi võimalik.“

ASi Merko Ehitus Eesti betoonitööde osakonna juhataja Veiko Sumre sõnu on betooni pumpamine efektiivseim võimalus tõsta töö kiirust. „AS Merko Ehitus Eesti on oma olemuselt klassikaline peatöövõtufirma, mida teistest peatöövõtjatest eristab üsna suur omajõududega tehtavate tööde osakaal. Lisaks meie betoonitööde osakonnale, kus täna on tööl üle 100 töölise, teostame oma jõududega välistrasside ehitustöid ning ka alajaamade ja elektriliinide ehitust-seadistamist. Seega mängivad betoonitööd meie igapäevatöös olulist rolli.“

Ta selgitab, et betooni pumpamine ehitusobjektil on vajalik betoonisegu transpordiks mikserist betoneeritava konstruktsiooni asukohta, olgu selleks siis sein, post, vahelagi või midagi muud. „Pumpamine on selleks kõige efektiivsem ja kiirem moodus ning erinevalt teistest meetoditest saab pumpamisel teisi objektil olevaid ressursse, eelkõige kraanat, kasutada muudel otstarvetel. See tõstab tööde teostamise tõhusust.“

Võimalus muuta ehitustööd senisest paindlikumaks.

Eri võimsusega ja haardeulatusega betoonipumpasid kasutatakse Sumre sõnul vastavalt vajadusele ja objekti eripäradele – mida suurema haardeulatusega pump, seda kaugemale-kõrgemale saame betoonisegu pumbata. Suuremate pumpade kasutamisel laienevad võimalused ehitusprotsessi läbiviimisel, näiteks suurem võimalik pinnase väljakaeve front, kraana kasutamise paindlikkus, betoonisegu transport kõrgematele korrustele ilma toruliinita jne. „Kuna ehitustööde tähtajad on tänapäeval üsna kriitilised, võimaldab suure pumba kasutamine objektil paralleelselt teostada erinevaid ehitustöid ja seeläbi lisada kiirust ning paindlikkust ehitustööde läbiviimisel. Ootame partneritelt veelgi suurema haardeulatusega betoonipumpade kasutamise võimalusi,“ lisab ta.  

Lichtfeldt möönab, et selleks, et tagada ka tulevikus ehitussektorile kvaliteetne teenus parimate masinate ja uute tehnoloogiate abil, on betoonitootjate jaoks oluline saada oma toodete, teenuse ja töö eest õiglast tasu. „Selliste suurte ja unikaalsete masinate operaatorid peavad olema spetsiaalse väljaõppega ja piisava kogemusega ning kogu Euroopas hinnatakse nende oskusi väga kõrgelt. Et hoida häid töötajaid, tuleb neile maksta õiglast töötasu, muidu on nad Eesti jaoks kadunud.“

www.betoon.ee

Tasub teada:

  • HC Betoon – suurima tehnikapargiga betoonitootja Eestis.
  • HC Betooni kuues tehases on hooajal liikuvat tehnikat töös kuni 65 masinat. Moodsas autopargis on olemas kõik masinad ning seadmed, mida on vaja betooni transportimiseks või pumpamiseks.
  • HC Betoon kuulub rahvusvahelisse kontserni HeidelbergCement Group ja on tegutsenud Eesti turul praeguse nime all alates aastast 2003. Ettevõte tegeleb kaubabetooni tootmise, selle transpordi ja pumpamisega ning pakub lisaks Skandinaavia päritolu tardkivikillustikku. HC Betooni keskseteks väärtusteks on keskkonnahoid ja säästev areng ning ettevõtte juhtimissüsteem ning kvaliteedi- ja tööohutusstandardid vastavad ISO 9001 ja OHSAS 18001 nõuetele.

Kui soovid rohkem infot, jäta kontaktandmed siia:

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.
Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. August 2016, 15:07
Otsi:

Ava täpsem otsing