Artikkel
 • Kuula

  ASUS Republic of Gamers tutvustab täiesti uue kujundusega sülearvuteid Zephyrus G14 ja G16

  Esimesed ROG Nebula OLED ekraanidega ROG-i mänguritele suunatud sülearvutid on nüüd õhemas ja kergemas raamis.

  Täiesti uus raami disain: Neid sülearvuteid määratleb CNC-masintöödeldud alumiiniumist raam, Slashi valgustusmassiiv ja uhiuus värvitoon Platinum White

  Tehisintellekt viib jõudluse uutesse kõrgustesse: Mõlemad sülearvutid on varustatud Intel®, AMD ja NVIDIA® 40 seeria graafikaprotsessorite tipptasemel tehisintellekt-kiirendusega kiipidega

  Esimesed ROG Nebula ekraaniga ROG OLED sülearvutid: Mõlemas sülearvutis on ROG-ile jõudnud kiired, heledad ja erksad G-SYNC® toega OLED-ekraanid

  Ülitõhus jahutus: Kolme ventilaatori tehnoloogia, vedelmetall ja kõrgeima spetsifikatsiooniga Zephyrus G16 aurukamber aitavad uuesti määratleda õhukest ja kerget jõudlust

  TAIPEI, Taiwan, 2024 — ASUS Republic of Gamers (ROG) teatas täna 2024. aasta mudelitest Zephyrus G14 ja Zephyrus G16, mis on uusimad ülivõimsate õhukeste ja kergete sülearvutite hiilgavas valikus. Nendel masinatel on uus CNC-masintöödeldud alumiiniumist raam, kohandatav Slashi valgustusmassiiv ja uhiuus värvitoon Platinum White ning Intel®, AMD ja NVIDIA® tipptasemel tehisintellekti kiirendusega kiibid, mis on valmis mängijaid ja loojaid jõudluse uutesse kõrgustesse viima. Nii Zephyrus G14 kui ka G16 on varustatud ROG Nebula ekraaniga, hämmastavalt värvitäpsete OLED-paneelidega, mis on G-SYNC®- toega võimelised pakkuma ka uskumatuid mängukogemusi. Ülitõhus jahutustehnoloogia, muu hulgas kolme ventilaatori tehnoloogia, vedelmetall ja valitud mudelite aurukambrid, võimaldavad sülearvutitel Zephyrus G14 ja G16 hõlpsalt hingata, hoolimata nende ülimalt kaasaskantavast disainist.
  Täiesti uus raami disain
  2024. aasta mudelid Zephyrus G14 ja Zephyrus G16 on seest ja väljast täielikult ümber kujundatud. Mõlemal on uhiuus ja täielikult alumiiniumist CNC-masintöödeldud raam, mis tagab ideaalse kombinatsiooni kaalu vähendamisest, konstruktsiooni jäikusest ning raami suuremast ruumist. See võimaldab servast-servani klaviatuuri disaini, samuti suuremaid ja valjemaid kõlareid, millel on suurepärane bassitundlikkus kuni 100 Hz. Kõlarid on 25% suuremad kui eelmine põlvkond, 47% suurema helitugevusega, et saada rohkem kaasahaaravaid helikogemusi kui eales varem. Zephyrus G14 ja G16 on varustatud ka suuremate individuaalsete klahvikorkide ja suurema puuteplaadiga, mis tagab suurepärase trükkimise, täpse kerimise ning sujuva mängimise. Nii 2024. aasta Zephyrus G14 kui ka Zephyrus G16 on varustatud kolmekuulise Xbox Game Pass Ultimate’iga, mis annab juurdepääsu sadadele suurepärastele mängudele.
  Sellel esmaklassilisel alumiiniumist raamil on ka uhiuus värvitoon, Platinum White. Sarnaselt oma nimekaimust metallile on ka Platinum White’il julge ja läikiv matt viimistlus, mis näitab tõelist luksust. 2024. aasta mudelitel Zephyrus G14 ja G16 on kaanel ka uhiuus LED-valgustuse massiiv. See Slash valgustuse massiiv järgib diagonaali üle sülearvutite kaane, on animeeritud järjestustega ja võimalusega täielikult kohandada ainulaadset mustrit, mis võimaldab kasutajatel tagada, et nad ei sulandu kunagi rahvahulka. Zephyrus G14 on 1,59 cm paks ja ainult 1,5 kg, samas kui suurem Zephyrus G16 on vaid 1,49 cm paks ja kaalub vaid 1,85 kg. Need üliõhukesed ja ülimalt kaasaskantavad masinad määratlevad uuesti õhukeste ja kergete mängimiseks mõeldud sülearvutite võimalused.
  Tehisintellekt viib jõudluse uutesse kõrgustesse
  Kuni AMD Ryzen™ 8000 seeria protsessoriga ja AMD Ryzen AI toega Zephyrus G14 on valmis tulevikuks, toetades Windows Studio tootlikkuse tööriistu, nagu automaatne kadreerimine, silmakontakti korrigeerimine ja täiustatud taustaefektid videokõnedes. Zephyrus G14-l on ka kuni NVIDIA GeForce RTX™ 4070 sülearvuti graafikaprotsessor, millel on juurdepääs täiustatud funktsioonidele, nagu DLSS 3.5, Frame Generation ja Ray Reconstruction, et parandada visuaalsust ning tundlikkust kõige nõudlikumates mängudes.
  Zephyrus G16 seevastu on kuni Intel Core™ Ultra 9 protsessoriga 185H, millel on 11 TOPSI tehisintellekti arvutusvõimsust, ning kuni NVIDIA GeForce RTX 4090 sülearvuti GPU-ga, mis tagab uskumatu jõudluse kõigis uusimates mängudes ning loomingulistes rakendustes. Spetsiaalsete tehisintellekti toega tööriistadega, nagu Omniverse® ja Stable Diffusion, saavad kasutajad pilves pikad järjekorrad vahele jätta ja luua pilte kohapeal vaid mõne sekundiga. Videotöötluse ja 3D-renderduse projektid on tehisintellekti kiirendusega üle kahe korra kiiremad, tarbides samal ajal vähem energiat, mis pikendab aku tööiga. See riistvara, millel on täielik juurdepääs uusimatele tehisintellektiga kiirendatud tehnoloogiatele, suudab hõlpsasti käsitseda uusimat loomistarkvara ja mänge, ilma et peaks higistama.
  Esimesed ROG Nebula ekraaniga ROG OLED mänguritele mõeldud sülearvutid
  OLED on kohal. ROGIL on hea meel teatada, et Zephyrus G14 ja Zephyrus G16 on mõlemad varustatud esimeste OLED-paneelidega, mis kaunistavad ROG mängimiseks mõeldud sülearvutit. Zephyrus G14-l on 3K eraldusvõime, 120 Hz paneel ja Zephyrus G16-l on 2,5K 240 Hz ekraan, mõlemad seadmed pakuvad kiiretesse mängudesse uskumatut visuaalset täpsust ja pildikvaliteeti. Tõeliste mänguritele suunatud sülearvutitena on ROGIL ka au teatada, et tänu partnerlusele Samsungi ja NVIDIAGA on need juhtivad sülearvuti OLED-paneelid, millel on G-SYNC tugi, pakkudes uskumatut liikumise selgust isegi siis, kui kaadrisagedus hetkeks langeb.
  ROG Nebula ekraani OLED-paneelidena on neil kõik, mida mängijad vajavad. Mõlemal valikul on kuvasuhe 16:10, VESA DisplayHDR™ True Black 500 ja hämmastav 1 000 000:1 kontrasti suhe. OLED-piksli tõeliste mustade värvidega saavad HDR-sisu ja mängud tõeliselt särada. Ekraanidel on ka DCI-P3 värviruumi 100% katvus ja Delta E täpsus vähem kui 1, mis muudab need mängupaneelid võrdselt võimeliseks põhiekraaniks sisuloojatele, kes nõuavad oma töös värvitäpsust. Mängijate jaoks kõrvaldab uskumatult kiire 0,2 ms hallist-hallini reaktsiooniaeg praktiliselt varikujutised ja tagab puhtaima võimaliku pildi iga ekraanivärskendusega.
  Zephyrus G14
  Ülitõhus jahutus
  Üliõhukesed ja võimsad sülearvutid nõuavad uskumatult tõhusaid jahutuslahendusi, seega on Zephyrus G14 ja G16 oma eelise säilitamiseks varustatud intelligentse jahutuse uusimate täiustustega. Suure jõudlusega vedelmetalli termiline ühend protsessoril ja teise põlvkonna Arc Flow Fans™-i ventilaatorite kasutuselevõtt suunab soojuse tõhusalt raamist välja. Tri-fan-tehnoloogia, mis kasutab kolmandat abiventilaatorit, mis aitab liigutada õhuvoolu üle emaplaadile paigaldatud pinnakomponentide ja aitab GPU-st soojust saada, tõmbab masinast veelgi soojust välja. Zephyrus G16 mudelid, mis on varustatud NVIDIA GeForce RTX 4080 sülearvuti GPU-ga või NVIDIA GeForce RTX 4090 sülearvuti GPU-ga, on selle asemel varustatud kohandatud aurukambriga, mis kasutab nende lipulaeva riistvara mahutamiseks kahekordseid ventilaatoreid
  Zephyrus G16
  Saadavus ja hinnad
  Toodeid on võimalik osta hinnaga alates 2699EUR näiteks Euronicsist ja Arvutitargast.
  Ettevõttest ROG
  Republic of Gamers (ROG) on ASUSe tütarkaubamärk, mis on pühendatud maailma parima mänguriistvara ja tarkvara loomisele. 2006. aastal loodud ROG pakub täielikku valikut uuenduslikke tooteid, mis on tuntud jõudluse ja kvaliteedi poolest, sealhulgas emaplaadid, graafikakaardid, sülearvutid, lauaarvutid, monitorid, heliseadmed, ruuterid ja lisaseadmed. ROG osaleb suurtel rahvusvahelistel mänguüritustel ja sponsoreerib neid. ROG seadmetega on püstitatud sadu overclokimise rekordeid ja see on jätkuvalt eelistatud valik mängijate ja entusiastide jaoks üle kogu maailma. Lisateavet meistrite valikute kohta leiate aadressilt rog.asus.com
 • Hetkel kuum
Leonardo Ortega: ilma vajaliku välistööjõuta ei tule ka oodatud majanduskasvu
Eesti IKT-sektorit ja tööstussektorit kimbutavad samad välistööjõu mured. Vajame muutusteks uusi tingimusi, kirjutab EASi Work in Estonia juht Leonardo Ortega.
Eesti IKT-sektorit ja tööstussektorit kimbutavad samad välistööjõu mured. Vajame muutusteks uusi tingimusi, kirjutab EASi Work in Estonia juht Leonardo Ortega.
Esmaspäev tõi USA aktsiaturule tõusu: kõik sektorid lõpetasid rohelises
Kõik suured USA aktsiaindeksid lõpetasid päeva tõusuga, kuld, hõbe ja toornafta langusega. Teslal on oodata seitsme aasta halvimat kvartali aruannet.
Kõik suured USA aktsiaindeksid lõpetasid päeva tõusuga, kuld, hõbe ja toornafta langusega. Teslal on oodata seitsme aasta halvimat kvartali aruannet.
Articles republished from the Financial Times
Reaalajas börsiinfo
Myraka ettevõtlusblogi: Ford Transit gloria mundi
Äripäeva toitlustusettevõtjast kolumnist Myrakas müüs maha teda truult teeninud vanaldase Ford Transiti ning mõtiskleb selle kõrvale ausa väikeettevõtluse võimatuse üle.
Äripäeva toitlustusettevõtjast kolumnist Myrakas müüs maha teda truult teeninud vanaldase Ford Transiti ning mõtiskleb selle kõrvale ausa väikeettevõtluse võimatuse üle.
Gasellid
Kiiresti kasvavate firmade liikumist toetavad:
Gaselli KongressAJ TootedFinora BankGBC Team | Salesforce
Metallitööstus sunnib end raskel ajal vastu võtma iga töö
Ekspordile suunatud Viljandimaa metallitööstusettevõte Metest tunnetab praegu kõige raskemat aega. See tähendab, et enam ei saa valida tehtavat tööd, vaid vastu tuleb võtta kõik pakutav.Kuigi praegu valitseb majanduslikult keeruline aeg, kavatseb Metest Steel siiski kindlalt laieneda.
Ekspordile suunatud Viljandimaa metallitööstusettevõte Metest tunnetab praegu kõige raskemat aega. See tähendab, et enam ei saa valida tehtavat tööd, vaid vastu tuleb võtta kõik pakutav.Kuigi praegu valitseb majanduslikult keeruline aeg, kavatseb Metest Steel siiski kindlalt laieneda.
Merko eksjuht avas lahkumise tagamaid “Astusin nagu jooksulindilt maha”
Aasta alguses Merko juhi kohalt taandunud Andres Trink tõdes, et pärast tosin aastat pingelist ehitusfirma juhtimist saab ta tegeleda kõige sellega, millest varem unistas. Juhitooli loovutamiseks andis talle peamise tõuke abikaasa karjäärimuudatus.
Aasta alguses Merko juhi kohalt taandunud Andres Trink tõdes, et pärast tosin aastat pingelist ehitusfirma juhtimist saab ta tegeleda kõige sellega, millest varem unistas. Juhitooli loovutamiseks andis talle peamise tõuke abikaasa karjäärimuudatus.
Kas rohepööre tähendab eurokommunismi? Või on see lihtsalt üks utoopia?
Küsimusele, kas rohepööre tähendab seda, et oleme sunnitud hakkama ehitama eurokommunismi, vastab Erik Moora, et kahetsusväärselt on keskkonnateemad, mis muidu vabades ühiskondades ei ole vaidlusobjekt, ära ideologiseeritud, nii et praegu näeme, kuidas poliitilised vastased vaidlevad mitte sisu üle, vaid selle üle, miks midagi teha ei saa. Samas on ilmne, et kuna inimtegevus ületab planeedi talumisvõime piire mitmekordselt, pole samamoodi jätkamine võimalik.
Küsimusele, kas rohepööre tähendab seda, et oleme sunnitud hakkama ehitama eurokommunismi, vastab Erik Moora, et kahetsusväärselt on keskkonnateemad, mis muidu vabades ühiskondades ei ole vaidlusobjekt, ära ideologiseeritud, nii et praegu näeme, kuidas poliitilised vastased vaidlevad mitte sisu üle, vaid selle üle, miks midagi teha ei saa. Samas on ilmne, et kuna inimtegevus ületab planeedi talumisvõime piire mitmekordselt, pole samamoodi jätkamine võimalik.
Elektrifirma kogemus särtsuautodega: kõikide kulude ennustamisega pole pihta läinud
Eesti Energia autoparki on kuulunud enam kui kümme aastat elektriautod ning ettevõte peab vaatamata muutunud kuludele särtsuautosid mõistlikeks.
Eesti Energia autoparki on kuulunud enam kui kümme aastat elektriautod ning ettevõte peab vaatamata muutunud kuludele särtsuautosid mõistlikeks.
Möödunud sügisel lõhutud Eesti-Soome gaasitoru pandi uuesti tööle
Pärast seitsmekuust seisakut on Eesti-Soome gaasitoru Balticconnector jälle töökorras ja esmaspäeval liigub mööda seda 60 gigavatt-tundi maagaasi.
Pärast seitsmekuust seisakut on Eesti-Soome gaasitoru Balticconnector jälle töökorras ja esmaspäeval liigub mööda seda 60 gigavatt-tundi maagaasi.
Katre Kõvask: konkurents on karm, tegutseme kaugemate turgude nimel
Paar kuud tagasi tootmist alustanud kaerajoogi tootja YOOK vaatab aktiivselt kaugemate turgude suunas.
Paar kuud tagasi tootmist alustanud kaerajoogi tootja YOOK vaatab aktiivselt kaugemate turgude suunas.