Keerame Viljandimaal taluõue, kus meie imestuseks särab maja veel keset jaanuari jõulutuledes. Tuppa astudes on toas mitmel (!) kuusel samuti tulukesed maha võtmata. Aga meie tulime ju elektrisäästmisest rääkima?

- Pensionär Mare puukuuris pole voolu sees, kuid pealamp aitab. Nii võib ka tuppa jõudes ununeda tuli põlema panna.
- Foto: Liis Treimann
Eestlaste säästunipid on kui vahelduvvool: suund muutub ajas ning kõigub nullist tipuni. Kõrvuti püüavad sente lugeda nii pealampides pensionärid kui ka energiafanattidega majapidamised. “Me oleme lihtsalt jõulufännid,” naeratab jõulutuledes maja perenaine Leeve Kuusik. Tema kodus on insener, kes on elektriasjad hästi ära korraldanud - peremees Urmas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Möödunud aastal registreeris Läti oma seni suurima aastase välisinvesteeringute mahu, kaasates üle miljardi euro. Läti Investeerimis- ja Arenguagentuuri andmetel asus 31 suuremast investeerimisprojektist 20 Riias. Möödunud aastal ületasid Leedu investeeringud Eesti omi 40 korda.