Täna ilmunud Äripäeva Palga TOPis suurema töötajate arvuga ettevõtteid vaadates kerkib selgelt esile üks valdkond, kust tasub head palka otsida. Märksõnad on globaalne turg ja nutikas pea, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.
Eestis saavad kõige kõrgemat palka Microsoft Eesti töötajad, kelle keskmine töötasu on kuus 8297 eurot, selgub värskest Palga TOPist.
Rõivatööstuste hulgas suutis mullu kõige kõrgemat palka maksta tõmblukke tootev ja õmblusniiti müüv Coats Eesti AS. Ettevõtte 87 töötja keskmine kuutasu oli 1432 eurot.
Põllumajandus- ja metsamajandussektoris on parimad palgamaksjad metsa ülestöötamisega tegelevad ettevõtted. Põllumajandusfirmasid on sektori palga TOPi esiotsas vähe.
Plastitööstuse parim palgamaksja oli mullu Pipelife Eesti AS, kus 79 töötaja keskmine kuutasu oli 2343 eurot.
Mööblitööstustest maksis kõige kõrgemat töötasu köögimööblit valmistav Arens, kus 102 töötaja keskmine kuutasu oli mullu 2048 eurot.
Elektroonikatööstuse mullune parim palgamaksja Elcogen soovib kolme aastaga kasvada maailma juhtivaks kütuselementide tootjaks.
Keemiatööstuses on parim palgamaksja Tikkurila AS, kus 81 töötaja keskmine tasu oli mullu 2365 eurot kuus.
Ehitusmaterjalitootjate seas maksis mullu oma kümnele töötajale kõige kõrgemat palka Astel Modular, kus käive töötaja kohta oli 1,5 miljonit eurot.
Haridus- ja teadusasutustest on kõige kõrgemalt tasustatud E-Riigi Akadeemia SA töötajad, kus keskmine kuutasu oli mullu 4235 eurot.
Sel nädalal avaldas Äripäev rea huvitavaid lugusid, millest popim on olnud iga-aastane palga topp. Samas jätkus ruumi paljude muude huvitavate teemade jaoks, millest teeme järgnevalt ülevaate.
Ettevõtjad tõdesid eilses Äripäevas ilmunud Palga TOPi taustal, et kuigi nemad ootavad palgakasvu pidurdumist, on tippspetsialistide ootused kõrged ning üha enam soovitakse oma palgas jõuda teiste Euroopa riikidega samale tasemele.
Madal intressitase ehk odav raha pimestab ja seetõttu tehakse sel perioodil kõige enam valesid äriotsuseid, mis ilmnevad alles majanduslanguse ajal. Mõned nendest otsustest võivad osutuda sellisteks, mis konkreetse äri eluküünla kustutavad, kirjutab Äripäeva peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi.