Vanad tegijad Rikaste TOPis

04. oktoober 2017, 08:45
Tiit Vähi
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171004/STANDARDTOP02/171009920/AR/0/AR-171009920.jpg
Ainult tellijale

Rikaste TOPis on 70aastaseid ja sellest vanemaid kokku 29. Kõige vanem on 79aastane Jaan Kabin, kes asub 294. kohal.

Kabin on kontserni EKE Invest üks omanikest. EKE Invest on omanike seas ASis Desintegraator, ASis Pärnu Plaaditehas, Värska Sanatooriumis ja Pärnu sanatooriumis Tervis. EKE Investi kontserni käive oli eelmisel aastal 14,8 miljonit eurot, kasvades võrreldes aasta varasemaga 1,1 miljoni euro võrra. Kontserni omakapital suurenes 2,6 miljoni euro võrra. Kasum võrreldes aasta varaemaga kahanes turu- ja tööjõusituatsioonist tingituna 0,5 miljoni euro võrra ja oli kokku 4,6 miljonit eurot. Siiski oli EKE Invest jätkuvalt väga kasumlik ja tema puhasrentaablus ulatus 36%ni.

Tiit Vähi: ettevõtja on nagu aednik, paned lilled kasvama ja siis tunned rõõmu

Sillamäe Sadama omanik, 70aastane Tiit Vähi tõusis aastaga edetabelis kaheksa koha võrra, maandudes 95. kohal. Äripäev hindab Vähi ettevõtlusvara väärtuseks 27,8 miljonit eurot. Ekspeaminister on AS Sillamäe Sadama ja AS Pühajärve Puhkekodu aktsionär. Talle kuulub valdusfirmast Valga Group OÜ 42,86%, ka kõik teised osanikud on Tiit Vähi lähikondsed.

Kui täppi Äripäev hinnanguga pani, Vähi ei kommenteeri. “Ma teen äri, ma ei räägi ärist,” sõnas Vähi esmalt. “Äri on nagu kunst, sa ei jälgi enam ümbrust – elad selle sees. Tähtis ei ole, kui palju sa teenid, vaid mõnus melu selle ümber: partnerid, kaasinvestorid ja projektid,” rääkis ta, kuid nentis, et on ka raskemaid perioode. “On igasuguseid hetki. Hasartseid ja ka hasardi kadumist, samuti närvilisust. Kui närvilisus on üleval, siis istun rooli ja sõidan paarsada kilomeetrit Viimsist Sillamäele. Käin kaide peal ja vaatan, kuidas töö käib. Siis sõidan rahulikuna tagasi.”

Vähi sõnul teab ta, et on Äripäeva rikaste TOPis figureerinud, kuid sinna jõudmine ei ole tema töö siht: “See ei ole minu jaoks tähtis, aga edetabelis olemine ka ei häiri mind. Vaatan seda kui statistikat, mida on tehtud mingi meetodi põhjal. Peegeldab üht-teist.”

Numbrid on tähtsad, aga tähtsad on nad selleks, et saaks äriga edasi liikuda – kindlustada jätkusuutlikkus, leiab Vähi. “Sa oled nagu aednik, paned istikud-lilled kasvama, jälgid nende kasvu, hoolitsed nende eest, kaitsed kitsede eest ja tunned äriaias rõõmu,” rääkis Vähi veel.

Raul Kirjanenile soovib Vähi rikaste edetabeli võidu puhul õnne. “Mul on tema üle hea meel. Õnnitlen teda selle intervjuu kaudu,” lausus Vähi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. October 2017, 15:42

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing