14. november 1995 kell 22:00

Info teie silmadele

Konkurentsi ägenedes muutub järjest tähtsamaks kaitsta arvutiekraanil olevat informatsiooni võõra pilgu eest. Sülearvuti ja rändkontori võidukäik tähendab aga seda, et arvuti kasutamisel lennukis või rongis võivad firma seisukohast olulist informatsiooni näha ka soovimatud silmad.

Kohtarvutitel kasutatavaid erilisi ekraanifiltreid aga sülearvutite puhul kasutada ei saanud. Hädalistele tõttas appi USA firma Man & Machine oma InvisiView-ekraaniga.

Sülearvutile paigaldatava eriekraani ja -prillide abil garanteeritakse, et arvutiekraanil olevat informatsiooni näeb ainult arvuti kasutaja.

Uudne toode seisneb valguse polaroidefekti ärakasutamises. Peaaegu kõikide sülearvutite ekraaniks on vedelkristallpaneel, mis on pakitud valgust polariseerivate kihtide vahele. InvisiView-ekraani paigalduseks eemaldatakse arvutiekraani kattev pealmine polaroidkiht ning arvutile kinnitatakse lisaekraan.

Pärast seda saab ekraanile kirjutatut näha ainult polarisatsioonivõimega prillide abil. InvisiView-ekraanitöötlus on võimalik nii must-valge kui ka värviekraaniga sülearvutite puhul. Pakutava teenuse suurim puudus seisneb selles, et eriekraani paigaldamiseks on vaja sülearvuti saata sellist teenust pakkuvasse firmasse. Seni sülearvutite tootjad lisaekraani paigaldamise võimalust lisavarustusena veel ei paku. PC Magazine

Hetkel kuum