5. detsember 1995 kell 22:00

Pärnits loodab osta Dvigateli sel nädalal

Diamarki juhatuse esimees, ASi Mainor president Ülo Pärnits rääkis, et üleeile sai Diamark erastamisagentuurist erastamislepingu projekti, et sellega tutvuda, ning esialgsel läbivaatamisel on agentuuri nõukogu poolt meile esitatud müügitingimused vastuvõetavad.

«Ma usun, et sellel nädalal kirjutame me Dvigateli erastamislepingule alla,» ütles Pärnits.

Dvigateli erastamiskonkursil Diamarkiga konkureerinud ASi Mehikon juht Vladimir Mukasei aga ütles, et konsortsium, kuhu kuuluvad peale tema juhitava ASi Wam & Son ka AS Eesti Talleks, AS Eesti Gaas ja AS Talinvest, on kohtusse esitamiseks koostanud dokumendid, vaidlustamaks erastamisagentuuri nõukogu otsust tunnistada Dvigateli erastamiskonkursi võitjaks Diamark.

Samuti oli Mukasei kindel, et Pärnitsa juhitav Diamark ei saa erastamiseks nõutavat panga garantiikirja ja krediiti. «Minu teada ei ole Diamarki omanikel pangagarantii saamiseks vara, mida esitada pangale tagatiseks,» lausus Mukasei. «Juhul kui tagatiseks pannakse Dvigateli vara, on see igal juhul seadusevastane.»

Pärnits ütles, et Dvigateli erastamisega on oponendid viidanud mitmesugustele asjaoludele, mis peaksid sundima loobuma Dvigateli erastamisest, kuid seni ei ole ükski neist suusõnalisest ähvardamisest kaugemale jõudnud. «Pigem tuleb nentida, et Mehikon ei oska kaotada, ning teeb nüüd kõik, et meid mustata,» ütles Pärnits.

Hetkel kuum