7. detsember 1995 kell 22:00

Maffia laostab Venemaa laevakompaniid

Usaldusväärsete allikate andmeil on Baltic Shipping Company varade raiskamises süüdi firmale lähedal seisvad isikud. Väidetavasti on laevafirma kassast kadunud iga kuu kuni miljon USA dollarit.

Maffia, mis näib olevat tihedalt seotud firmas toimunud rüüstamistega, on teinud tapmisähvardusi isegi laevakompanii partnerfirmade tippjuhtidele.

Rootsi meremeeste liit lubab peatselt rakendada «sobilikke abinõusid» parvlaeva Iljit? suhtes. Seda tehakse laeva venelastest meeskonna palvel, kes väidavad, et pole firmalt mitu kuud palka saanud.

Rootsi meremeeste usaldusmees ja rahvusvahelise transporditöötajate föderatsiooni inspektor Johan Skottborn teatas, et Rootsi ametiühingul on peaaegu kõik dokumendid valmis, et pöörduda Rootsi kohtu poole ja paluda luba parvlaeva Iljit? arestimiseks sadamas seni, kuni palgad on meremeestele välja makstud.

On võimalik, et ka Soomes rakendab Soome meremeeste ametiühing meetmeid parvlaeva Konstantin Simonovi suhtes, mis sõidab Helsingi--Peterburi liinil.

Baltic Shipping Company agentfirma Baltic Lines peab praamiühendust Rootsi Nynäshamni ning Riia ja Peterburi vahel. Firma tegevdirektor Toni Schönfelder peab olukorda väga tõsiseks ega välista Riia liini sulgemise võimalust.

Ta kinnitas, et sellel liinil sõitva laeva meeskond on kõvas valuutas palga kätte saanud, saamata on ainult rublapalk, mille suurus on umbes 600 Eesti krooni.

Toni Schönfelder loodab, et Venemaa valitsuskomisjon leiab laevakompanii majandusprobleemidele lahenduse ja liine ei suleta.

Kui Baltic Shipping Company peaks suletama, siis kaovad Schönfelderi sõnul ka Baltic Linesi tegevuse eeldused. DI

Hetkel kuum