14. detsember 1995 kell 22:00

Ava kuular ja alusta helistamist

Sony CM-DX 1000 kõige suurem erinevus võrreldes vanemate mudelitega on avatav kuuldetoru, mis toob kuulari kõrvale lähemale ning ühendab samas sissetuleva kõne. Vastamiseks ei pea vajutama eraldi klahvi, mis kõrvaldab mobiiltelefonide tülikaima omaduse. Kuuldetoru sulgemisel katkeb kõne automaatselt ning klaviatuur lukustub. Kasutajad, kes eelistavad kanda mobiili taskus, ei pea enam klaviatuuri lukustamiseks ja ekslike toimingute vältimiseks kasutama menüüfunktsioone.

Sony välja töötatud liitiumioonaku tagab telefoni väikese kaalu -- 237 grammi -- ja pika kasutusaja -- 54,5 tundi ooteaega. Täiesti tühja aku laadimiseks kulub viis tundi. Juhul kui aku on pooltühi, saab ühe tunni laadimisaja kohta ühe tunni kõneaega ning ära jääb tülikas kõrvalefekt -- aku mahtuvuse kiire vähenemine, mis samadel tingimustel kaasneb laialt levinud NiCad akude puhul.

Suur graafiline vedelkristallekraan näitab kõiki telefoni funktsioone. Funktsiooni valikuks läheb vaja vaid kahte klahvi -- nn soft-klahvi. CM-DX 1000 puhul on võimalik valida kuue helisemistooni ja viie helitugevuse vahel. Telefoni põhikeel on inglise keel, osal ka soome keel. Vajutades kahte soft-klahvi on võimalik kiiresti kõik variatsioonid läbi proovida. Meelepärase valiku teinud, võib telefoniomanik selle klahvivajutusega kinnitada. «i»-klahvi vajutades saab kõikvõimalikku teavet telefoni olukorra kohta, seega ei ole vaja infot menüüst eraldi otsida. «i»-klahvi ülesannet võib võrrelda arvuti «help»-käsklusega. Mobiiltelefonil CM-DX 1000 on ka mälukohad, samuti saab seda ühendada arvutiga PCMCIA-kaardi abil.

CM-DX 1000 kogu informatsioon on digitaalne, vältides vahelesegamisi ja liinide kattumist. Ühest riigist teise sattudes lülitub CM-DX automaatselt kohalikku võrku.

Hetkel kuum