23. jaanuar 1996 kell 22:00

Silicon Graphics toob turule uued, eriti keerulise graafika tegemiseks mõeldud superarvutid. Uued arvutid põhinevad kompanii kiibitootmisega tegeleva tütarfirma MIPS Technologies Inc toodetud mikroprotsessoritel.

Firma tootmisdirektor Peter Wagner ütles, et uued masinad suudavad töödelda keerulist graafikat neli kuni kuus korda kiiremini kui praeguse põlvkonna arvutid. Uued arvutid maksavad 22 000-200 000 dollarit.

Suurimaks uuenduseks on superarvuti InfiniteReality, mis suudab üheaegselt töödelda graafikat, pilti ja videot. Uus arvuti suudab joonistada kujutise maast satelliidi abil saadud informatsiooni baasil ja viia hetkega sisse arvuti kasutaja tehtavad muudatused. AP -- BNS

USA kontserni 3M Eesti esinduse korraldatud diskettide müügivõistluse võitjaks sai loosi tahtel arvutifirma IT. Palju reklaamikampaania osana toimunud müügivõistluse käigus diskette müüdi ei osanud 3Mi Eesti esinduse müügiesindaja Martin Lall öelda.

3Mi plaan moodustada tütarettevõte, mis hakkab tegelema magnetkandjate tootmise ja müügiga puudutab Eesti esindust vähe. 3Mi Põhjamaade tooterühma müügidirektori Ulf Schmidt sõnul selgub Euroopa esinduste saatus kevadel.

Schmidti hinnangul on 3Mi toodetel Baltimaades hea minek. 1995. aastal oli arvutitoodete osas 3Mi läbimüük Baltimaades pool miljonit dollarit. Eesti osa selles moodustab 80 protsenti. ÄP

Ameerikas selgitati välja, et ameeriklased, kelle aastane sissetulek ületab 100 000 dollarit, on ka aktiivsed arvuti- ja online-teenuste kasutajad.

Küsitleti üle tuhande ameeriklase, kelle perekonna keskmine aastasissetulek oli 142 000 dollarit. Küsitletutest 56% omasid kodus personaalarvutit, samas kui USA keskmine näitaja on 40%. Online-teenuseid kasutab rikastest peamiselt töö eesmärgil 23% (riigi keskmine 13%).

Küsitluse põhjal jagati rikkad järgmistesse kategooriatesse: arvuteid omavad 84% «tehnokraatidest» (uue tehnoloogia hullud), 41% «rahulolevatest» (põhihuvideks kodu, perekond ja rikkuse säilitamine), 55% «snoobidest» (tähtsustavad asjade väärtust), 49% nendest, kes hindavad staatust ja 48% rikastest, kelle jaoks tähtsaim on imago.BW

Hetkel kuum