24. märts 1996 kell 22:00

Kapo algatas kriminaalasja

Kaitsepolitsei algatas reedel kriminaalasja linnavolikogu liikmete Feliks Unduski ja Andres Korgi poolt Jaak Tamme ja Ivar Lindpere vastu esitatud süüdistuste kontrollimiseks. Jüri Pihli sõnul ei tähenda kriminaalasja algatamine veel konkreetselt kellegi süüdistamist.

«Me arvame, et esitatud materjalide kontrollimiseks on vajalik kriminaalasja algatamine,» märkis Pihl.

Kuni kellelegi süüdistus esitatakse, võib Pihli sõnul minna tükk aega. Ta ütles, et kriminaalasi otsustati algatada varem kui kümne päeva möödudes alates linnavolikogu liikmete süüdistuste esitamisest, sest seda võimaldasid esitatud materjalid.

Pühapäeval Araabia Ühendemiraatidest puhkuselt naasnud Jaak Tamm kinnitas BNSile, et ta ei astu esitatud süüdistuste tõttu linnapea kohalt tagasi. Ta lubas, et avaldab täna Andres Korgi kohta materjale, mis ei tule viimasele kasuks.

Tamm ütles, et tal ei ole kaitsepolitsei uurimise vastu midagi ja kinnitas, et tal pole midagi karta. Ta lisas, et on võimeline väidetavat vaheltkasu saamist ka dokumentaalselt eitama. «Mulle kuulunud korteri erastamine ja selle müümine ei ole kellelegi kahju toonud,» väitis linnapea.

Hetkel kuum