26. märts 1996 kell 22:00

Pärast suuri lubadusi on Intel Corp vaikselt taganenud plaanist töötada välja modem, mis võimaldaks kaabeltelevisioonisüsteeme kasutades saada kiire ühenduse Internetiga, kirjutas The San Francisco Chronicle. Samas teatas kompanii, et tegemist ei ole kannapöördega, sest kompanii kavatseb kulutada uute toodete väljaarendamiseks «kümneid miljoneid dollareid» ehk rohkem kui esialgselt kavandatud. BNS

Stanfordi ülikooli professorite hinnangul on muutunud universaalseks sündroomiks suhtuda masinasse kui inimesse, kirjutab The New York Times. Teemat põhjalikult uurinud Byron Reeves ja Clifford Stanfordi keele- ja informatsiooniuuringute keskusest jõudsid järeldusele, et inimesed suhtlevad sidetehnoloogiavahenditega sotsiaalsel ja loomulikul moel. «Inimeste aju ei lülitu ümber suhtlemiselt inimestega suhtlemisele sidevahendiga,» ütles Reeves.

Stanfordi uurijad avastasid, et inimesed kaldusid hindama kõrgemalt arvutit, mida nad küsitlemise ajal kasutasid, nii nagu inimeste hindamiselgi antakse kohalviibijatele kõrgem hinnang kui eemalviibijatele.

Inimestele meeldib, kui arvuti neile komplimendi teeb, kuigi nad teavad, et see on sisse programmeeritud.

Domineeriva iseloomuga inimestele meeldib kasutada arvutit, mis kasutab autoriteetsemat tooni ning allaheitlikumatele inimestele sobib arvuti, mis ei dikteeri, vaid soovitab, näiteks «Kuidas oleks, kui...». BNS

Ameerika Ühendriikide valitsusagentuur kaalub pretsedenditut sammu: superarvuti ostmist Jaapanist, kirjutas The New York Times.

Kaks kolmest finalistist, kes konkureerivad 13--35 miljoni dollarilise superarvuti lepingule Colorados asuvale riiklikule atmosfääriuuringute keskusele (NCAR), on Jaapani elektroonikagigandid Fujitsu Ltd ja NEC Corp. Arvutiekspertide sõnul pakuvad need kompaniid ainsale sõelale jäänud USA firmale Cray Research Inc tõsist konkurentsi.

Konkursi tulemusi oodatakse ärevusega nii Ühendriikide kui Jaapani valitsuses, sest superarvutid on pikka aega sümboliseerinud riigi tehnilist võimsust.

Jaapanis on üle saja Ameerika Ühendriikides valmistatud superarvuti, kuid USA föderaalagentuurid ei ole kunagi ostnud Jaapani arvutit ning NCAR on peagu alati ostnud Craylt. BNS

Hetkel kuum