1. aprill 1996 kell 22:00

Võitlus pankrotihaldurite eest

Alas-Eweco suurimad võlausaldajad Tartu Kommertspank ja Põhja-Eesti Pank ei olnud rahul kohtunik Tiiu Hiiuväina otsusega pankrotihaldurite asendamise kohta.

Tartu Kommertspanga esindaja pankrotihaldur Urmas Tross ütles, et nad kiitsid heaks endiste pankrotihaldurite Urmas Arumäe ja Jüri Ploomi tegevuse ja pidasid igati seaduslikuks vandeadvokaatide otsuse anda vabaajakirjanik Kalle Mälbergile, kelle vastu Alas-Elweco põhiomanik Toomas Niinemäe on küll kohtusse hagiavalduse esitanud, volitus pankrotivara tagasinõudmiseks. Sellest lähtuvalt otsustatigi saata ringkonna tsiviilkolleegiumile kaebus ja paluda määrata linnakohtus teine koosseis asja arutamiseks.

Tiina Mitt leidis, et võlausaldajate otsus on õigustühine. «Kuni lõpliku kohtulahendini olen Alas-Eweco pankrotihaldur ikkagi minna,» sõnas Mitt.

Ta lisas, et Urmas Arumäe ja Jüri Ploomi algatusel linnakohtusse esitatud 14 hagiavaldusest vara tagasinõudmiseks kavatseb ta kümme ilmselt tagasi võtta. Mitt ütles, et ta ei saanud ise võlausaldajate koosolekust osa võtta, kuna sai sellest teada alles samal hommikul.

Hetkel kuum