15. mai 1996 kell 22:00

Eriõli rajab tanklaid

«Meie bensiinijaamade omanik on AS Õliekspress, kütustega kaupleb neis AS Eriõli ja kaubamärgina on patenteeritud Oilstop,» ütles Eriõli jaemüügidirektor Mati Luik.

«Ostsime ära ASile EK kuulunud Võru tankla, mis ehitati 1960. aastal ja oli omadega täiesti läbi,» rääkis Luik. AS Eriõli kulutas tankla renoveerimiseks 3,5 miljonit krooni.

Luige sõnul oli tal Võrus veel üks soodne krunt, kuid see on mitme müügitehingu kaudu jõudnud nüüd teise kütusefirma AA-Trading valdusse. Teadaolevalt kavatseb oma logoga Võrusse minna ka Soome suurkontsern Neste.

Eelmisel aastal ostis Eriõli viie miljoni krooni eest pankrotistunud ASi LMRA tanklaketi.

Tänaseks on üheksast ostetud bensiinijaamast renoveeritud viis -- Vahi, Lemmatsi, Lähte, Kambja ja Valga tankla. Rendile on antud Orava, Puka ja Keeni bensiinijaam ning maha müüdud Kabli tankla.

Kuna Valgas on Eriõli tankla piiripunkti viiva magistraali ääres, kavatseb firma selle põhjalikult ümber ehitada ja sinna märkimisväärselt investeerida. Töid alustatakse augustis.

«Sellel aastal plaanime kindlasti ka Tallinnas tankla ehitada, aga täpsemat informatsiooni ei tahaks praegu veel jagada,» märkis Luik. Tema sõnul on Eriõli turuosa pärast tanklate renoveerimist ja uute rajamist suurenenud.

Hetkel kuum