21. mai 1996 kell 22:00

Flora eraldab tootmisüksused

Esimesena eraldus parfümeeriavabrik, mis alates 1. märtsist on Flora tütarettevõte Flora Kosmeetika AS. Rita Kulli sõnul eraldub juunis emaettevõttest ka automajand.

Aasta lõpuks tahame ka küünlavabriku ja Kadrinas asuva tarbekeemiavabriku muutmist tütarfirmaks, lisas ta. Viimaseks eralduvaks lüliks jääb müügikeskus, kinnitas Kull.

Ligi poole Flora tootmiskäibest annab pesupulbri tootmine Kadrinas. Flora turundusosakonna andmetel on iga kümnes Eestis müüdav pesupulbripakk nende toode.

Kadrina vabriku arendusjuht Peeter Pruuli kinnitas, et pesupulbri tootmisel on neil rakendatud kõige enam viiendik tootmisvõimsusest. Eelmisel aastal tootis Flora pesupulbrit 1269 tonni.

Müügiraskused algasid kolm aastat tagasi, kui Eesti turule tulid suured välisfirmad, kinnitas Pruuli. «Suured haid müüvad dumpinghinnaga,» väitis ta.

Pruuli sõnul ekspordib Flora ligi veerandi pesupulbrist Lätisse ja Leetu. Venemaale on võimatu müüa topelttollide tõttu, Euroopa turg on lihtsalt täis, tõdes ta.

Flora eelmise aasta brutokasum oli 2,8 miljonit krooni. Neli viiendikku sellest andis Rita Kulli väitel tootmistegevus. Ülejäänud kasumi andsid kinnisvara müük ja teenused ning vahendustegevus.

Tootmiskasumist kümnendiku andis parfümeeriavabrik, ülejäänu jaguneb Kulli ütluse kohaselt võrdselt pesupulbri- ja küünlavabriku vahel. «Tegelikult peaks andma suurima kasumi pesupulbri tootmine, aga tootmismaht on hetkel tõesti väike,» nentis ta.

Pesupulbrit tootis Flora 19,5 miljoni krooni eest, küünlaid 10,4 miljoni krooni eest. Kasumit andsid nii küünla- kui pesupulbrivabrik ligi miljon krooni. Kadrinas toodab Flora lisaks pesupulbrile tarbekeemiatooteid ja küünlavabrikus ka vedelaid pesuaineid.

Uue võimalusena näeb Flora pesupulbrile turgu Ukrainas ja Valgevenes, märkis Flora Kommertsi kommertsdirektor Peeter Jantson.

Hetkel kuum