27. mai 1996 kell 22:00

Lõbureisijad sihivad Soomet

Tänu heale laevaühendusele on kõige lihtsam veeta lõõgastav perekeskne nädalalõpp Soomes või Rootsis. Reisibüroodest pakutavad võimalused rõhutavad puhkaja privaatsust ja valikuvabadust, seades paketireisil võimalikult vähe kohustusi.

Pakettide eeliseks on mugavus: jääb ära majutuse otsimise, suurürituste puhul piletite broneerimise ja väljaostmise, viisa muretsemise vaev. Enamikul juhtudest on turisti käsutuses ka mugavustega buss, mis toimetab reisijad vajalikesse sihtkohtadesse, olgu selleks lõbustuspark, kontserdi- või messikeskus. Asjaajamise eest hoolitseb grupijuht. Paketireise kasutatakse palju ka koolivaheaja klassiekskursioonideks.

Soomet aitab eestlasele kättesaadavamaks muuta ka Tallinnas tegutsev Soome turismiarendamise keskus, kes kannab nii nõuandja kui ka vahendaja rolli. Informatsiooni täpsuse osas on aren-duskeskus vast usaldatavaim, kuna nende käsutuses on operatiivseim teave Soomes toimuva kohta. Paljudes reisibüroodes piirdub see ju vaid hooaja buklettidega. Arenduskeskus on välja töötanud ka rea erineva suunitlusega pakette individuaalturistile (automarsruudid, jalgrattamatkad jne).

Reisibürood meelitavad klienti pere- ja lastesoodustustega, aidates kokkuhoidlikul turistil tõesti säästa, eriti kui tegemist on erinevas vanuses lastega. Näiteks VIP Reiside Särkänniemi ja Puuhamaa reisid on alla 4aastastele lapstele tasuta.

Lühikeste Soome ja Rootsi reiside puhul eristub selgelt kolm suunda: lõbustus-pargid, kultuurifestivalid või messid ja tavapärased ringreisid. Viimaseid pakuvad Reisiekspert, Eutour ja ReReisid. E-Liini ühe- ja kahepäevaseid pakette küll tabelis pole, ent need toimuvad regulaarselt vastavalt laevasõidu graafikule. Ringreisid võivad esialgu tunduda liiga kallina, kuna 3000--4000 krooni eest võiks Eestist hoopis kaugemale sõita, ent siin on reisikorraldajad pannud rõhu mugavusele: laevas on kahesed kajutid, ööbitakse kesklinnas.

Festivalile sõidu võiks paar kuud ette planeerida ja reisibüroo kaudu piletid tellida. Vaid staadionikontserdi puhul on lihtsam. Soomes toimub ainuüksi juunist augustini 50 festivali, millest enamus on rahvusvaheliselt tuntud. Savonlinna ooperipidustustele sõidutava Tiffany esindaja sõnul on juba nüüd keeruline saada sobivas hinnaklassis pileteid ning leida ööbimisvõimalusi, olgu siis luksuslikku hotelli või odavasse noortehotelli.

Hetkel kuum