6. juuni 1996 kell 22:00

Kireva kavaga pereüritus algab ajaloolise paraadiga läbi linna. Ratsanike kostüümid on pärit Endla teatrist. Kuna põliste eestlaste elu on alati olnud seotud hobustega, esitatakse meie ajaloo olulisemad etapid, samuti Tori hobuse aretuse lugu. Järgneb vigursõit ajale ja tehnilisele puhtusele, millel osaleb meie ratsasportlaste paremik.

Pärast paraadi saavad pealtvaatajad osa ratsavõistlustest. Päeva lõpetab kontsert ja tants. Piletiomanike vahel loositakse välja 10kuune Hannoveri varss, mille väärtus küünib väidetavalt 10 000 kroonini.

Homme algavale pärisameeriklaste festivalile on saabunud ligi 40 külalist USAst ja Kanadast.

8., 9. juunil kell 14 näidatakse Tallinna kinomajas kuut dokumentaalfilmi indiaanlastest. Samadel päevadel kell 18 kogunetakse vabaõhumuuseumi, kus demonstreeritakse indiaanisauna ehk higistamistseremooniat ja teisi rituaale. Järgmisel teisipäeval (kell 14, 18) esinevad nii Arizona kui Kanada indiaanlased kontserdiga Tallinnas raekoja platsil ja Komandandi aias.

Viljandlased saavad festivalist osa neljapäeval ja reedel, pärnakad kolmapäeval ja tartlased järgmisel laupäeval.

Rahvusraamatukogu suures näitusesaalis avatud näitusel eksponeeritakse umbes 100 teost Matti Miliuse esinduslikust kunstikogust. 30 aasta jooksul on ta kogunud märkimisväärse arvu eesti, läti, leedu, armeenia ja vene kunstnike taieseid.

Näituse korraldajate sõnul on Milius fenomen, kes jääb püsiväärtusena eesti kunsti ajalukku, kuna ta on suutnud luua kunstikogu, kus on säilinud paljude tippu jõudnud kunstnike loomingu vähem tuntud osa.

Hetkel kuum