Maksukorralduse seaduse järgi ei tohi maksuamet tuludeklaratsiooni esitanud inimeste nimesid avalikustada, v.a isikute kirjalikul loal.
Tartu ärimees ja linnapeakandidaat Neinar Seli tunnistas, et ta on üle miljoni krooni suurust aastatulu maksuametile deklareerinud ka varasematel aastatel. «Kui hakkad eelmise aasta tulu kokku lööma, siis endalegi üllatuseks on raha jälle nii palju,» vastas ta küsimusele, kas miljonit on raske teenida.
Seli tunnistas, et tal on probleeme raha kulutamisega. «Harjumused ja toidumenüü on ikka selline, nagu 10--15 aastat tagasi,» arutles ta.
Seli on ASi Rondam omanik, ASi Estiko ja ASi Wermo suuraktsionär, ASi Salvest ja Haapsalu hotelli aktsionär.
Ligi miljoni krooni suurust aastatulu näidanud ASi Pindi Invest juhatuse esimees Rein Kilk ütles, et paljud Eesti ettevõtjad on aru saanud, kui kasulik on riiki maksude näol toetada. «Otsustasin ka ise võtta suuna, et isiklikku tulu deklareerin vastavalt reaalsetele sissetulekutele,» kinnitas ta.
Peaministri nõunik ja Tallinna linnapeakandidaat Robert Lepikson, kes teist aastat järjest deklareeris rohkem kui miljoni krooni suurust tulu, sõnas, et miljonäri mõiste väljatoomine tuludeklaratsioonide põhjal on suhteline. «Paljud inimestele kuuluvad firmad saavad suurt tulu. Kui seda tulu välja ei võta, ei ole vaja ka deklareerida,» lausus ta.
Statistikaameti makroökonoomika teenistuse juhataja Erika Sisaski sõnul on vähem kui poolsada üle miljoni krooni teeninud inimest Eesti kohta äärmiselt väike arv. Varimajanduse osakaal Eestis on Sisaski sõnul 12 protsenti sisemajanduse koguproduktist, seega on tulude varjamine suur. «Kahtlemata esineb varjatud tulusid, mida lihtsalt ei deklareerita,» kinnitas ta.
Ühe tundmatuks jääda soovinud politseitöötaja sõnul on Eestis miljonäre tegelikkuses ligemale sada. «Neist pooled deklareerivad tulusid ametlikult, veerand on allilmategelased ja veerand lihtsalt ebaausad ärimehed,» väitis ta.