8. oktoober 1996 kell 22:00

Kasahstanis suletakse panku

Kasahstani rahvuspank sulges riigi ühe suurema panga. Aasta lõpupoole on oodata pankrotilainet ka väiksemate pankade hulgas, märgivad analüütikud.

Rahvuspanga asedirektor Grigori Martshenko ütles, et valitsus võttis ära litsentsi riigi viie suurema panga hulka kuuluvalt KRAMDS Bankilt.

Panga sulgemine tabas enamikku inimesi, sealhulgas välisdiplomaate, üllatusena. KRAMDSi peeti üheks usaldusväärsemaks pangaks ning tema klientideks on enamik Kasahstanis asuvatest suursaatkondadest.

Möödunud nädalal teatas valitsus, et võttis kontrolli alla riigi suuruselt neljanda kommertspanga Turanbanki ning teeb seal auditeerimise. Riigiametnike teatel oli panga 42 miljoni dollarilisest laenuportfellist 9,2 miljonit halvad võlad.

Pärast uudise teatavakstegemist peatati kauplemine tengega Moskva pankadevahelisel valuutabörsil. Enamik tenge-tehinguid Moskvas toimus KRAMDSi vahendusel.

1. septembri seisuga oli panga bilanss negatiivne 2,12 mld tenge (31,17 mln dollarit) ulatuses, panga kahjum oli 1,44 mld tenget. AP-BNS

Hetkel kuum