8. oktoober 1996 kell 22:00

Metsamaa võtab ära Toivotuuri kontorid

Toivotuuri tegevdirektori Toivo Mäeste sõnul on firma võlg Baltic Toursile ligi 30 000 krooni. Mäeste kinnitas, et ta on kujunenud olukorra lahendamiseks valmis firma mõnele reisibüroole maha müüma. Läbirääkimised Baltic Toursiga teeb tema sõnul keeruliseks see, et Baltic Tours huvitub vaid mõnest Toivotuuri kontorist, mitte firmast endast.

Mait Metsamaa, kes on ühtlasi ka Baltic Toursi tegevdirektor, kinnitas, et teda ei huvita miski muu Toivotuuri varast peale Viljandi ja Sillamäe kontori. «See on pankrot ilma varadeta ja sealt ei olegi midagi üle võtta,» kinnitas Metsamaa.

«Toivotuuri ei ole sellisena kellelegi vaja,» lausus Metsamaa. «Kes tahaks sõidutada 60 klienti ilma rahata ja maksta kinni Estline'i ja Baltic Toursi võlad, see ei huvita kedagi.» Metsamaa pidas seetõttu Toivotuuri pankrotti paratamatuks.

Toivotuuril on lisaks Sillamäele ja Viljandile kontor ka Rakveres, Tallinnas ja Pärnus. Teistest kontoritest pole Metsamaa huvitatud.

«Sillamäel on piisavalt inimesi, kes tulevikus turismiga tegelema hakkavad,» väitis Metsamaa. «Sillamäel on praegu ainus teenuste pakett pudel viina ja heeringas.»

Äripäeva andmetel on Toivotuuri Viljandi kontori omandamisest huvitatud ka reisibüroo CDS Reisid.

Toivotuuri omanik Toivo Mäeste viis oma firma pankrotiavalduse Pärnu linnakohtusse üle kuu aja tagasi, kuid võttis selle mõni aeg hiljem tagasi lootusega pankrotieelsest olukorrast välja tulla. Mäeste enda sõnul on ta pidanud läbirääkimisi nii firma mahamüümise kui aktsiakapitali laiendamise üle.

Toivotuuril on üle 600 000 krooni võlga, sellest ligi 200 000 krooni moodustab võlg laevafirmale Estline.

Hetkel kuum