15. oktoober 1996 kell 22:00

Laevafirma Diamond Cruise läks pankrotti

Firma tellis 1990. aastate algul Soome laevatehaselt Finnyard alumiiniumist katamaraani Radisson Diamond. See pani aluse laevatehase suurinvesteeringule alumiiniumlaevadesse. Praegu ehitab Finnyard Stenale kolme suure katamaraani sarjast viimast laeva.

Radisson Diamond valmis 1992. aastal ja seda peetakse maailma üheks mugavamaks reisilaevaks, kuna unikaalne kahekereline konstruktsioon ei lase laeval kõikuda.

Praegu on Radisson Diamond välja üüritud Radissoni grupi sees teisele firmale ning jätkab sõitmist. Laev asub Kreeka saarestikus.

Laeva omanikfirma Diamond Cruise tegevus on olnud algusest peale ebarentaabel ja võlad on muudkui kasvanud. Praeguseks ulatuvad need 1,49 miljardi kroonini. Juba poolteist aastat on aktiivselt tegeldud firma võlgade saneerimisega.

Diamond Cruise'i suurim omanik on Soome metsatööstusfirma UPM-Kymmene tütarfirma Rauma masinatehas 15 protsendiga. Ülejäänud omanikud on Radisson Hotel corp (9%), Nippon Total Finance Inc (6,6%), Scudder Stevens & Clarke'i fond New Europe Fund (5,9%), Mitsui OSK Lines (5,7%) ja Nippon Life (5,7%). DI

Hetkel kuum