31. oktoober 1996 kell 22:00

Eesti Mobiiltelefon piirdub ühe büroomajaga

«Keskendame tähelepanu mobiilsidevõrgu laiendamisele ja klienditeeninduse parandamisele,» lausus Tee. EMT turundusdirektor Urmas Kõiv teatas, et firmal on praegu esindus 16 Eesti linnas. «Müügipunkte, kus liitumislepinguid sõlmitakse, on 96,» lisas ta.

Tõnu Tee ütles, et EMT büroohoone Tallinnas Lasnamäe nõlval valmib ettenähtud ajal detsembri lõpus. «Sisse kolime jaanuaris,» lisas Tee.

Tee sõnul on uue büroohoone ehitusmaksumus üle 40 miljoni krooni. Koos sisustusega ületab summa 50 miljonit krooni, lausus Tee. EMT peadirektori kinnitusel katab firma kõik uue hoone ehitusega seotud kulud omavahenditest.

Ehituse käigus toimunud suurima muudatusena nimetas Tee gaasikütte kasutuselevõttu hoones. «See võimaldab meil vähendada ekspluatatsioonikulusid,» väitis ta.

«Samas jääb võimalus kasutada ka Tallinna tsentraalset küttesüsteemi, nii et saame valida soodsaima variandi,» lisas Tee.

EMT peadirektori kinnitusel asuvad uues hoones lisaks ametiruumidele ka söökla ja tervisekeskus. «Enamikku ruume kasutame ise, esimese korruse kliendisaali tuleb võib-olla mobiiltelefonide müügipunkt,» rääkis Tee. EMT ise mobiiltelefone müüma hakata ei kavatse.

EMT büroohoone ehituse peatöövõtja, ASi EMV ehitusdirektor Peep Siitam on varem öelnud, et sellel aastal valmivatest büroohoonetest on EMT oma suurim ja töömahukaim. See on võrreldav möödunud aastal valminud Hansapanga ja tuleval aastal valmiva Tallinna Panga hoonega, lisas Siitam.

Tõnu Tee sõnul eraldati EMT-le krunt peahoone ehitamiseks 1993. aastal, uut büroohoonet hakati planeerima aasta enne seda.

EMT büroohoone krundi suurus on 4884 ruutmeetrit, sama palju on hoones ka üldpinda.

EMT selle aasta investeeringutemaht on Tee sõnul 250 miljonit krooni. «Sama palju oleme investeerinud eelmise viie aastaga kokku,» ütles Tee.

Hetkel kuum