31. oktoober 1996 kell 22:00

Rooseuses on Kehra maitsvaimad toidud

Kehras on kahte tüüpi ettevõtjaid: ühed eelistavad äripartneriga vaid Tallinnas viibida, kuna Kehras pole tingimusi, teised on rahul kohalike võimalustega ja püüvad külalise eest koduses miljöös hoolitseda.

Nii argi- kui ärilõunat saab süüa baaris Rooseus, mis hiilgab maitsvate toitudega, eraldumisvõimalusega. Seal on õhtuti elav muusika. Ette heideti valitsevaid tumedaid toone. Söögipaikadena nimetati Linda ja Kerrepi baari. Need paistavad vastanute sõnul silma siiski suitsuhaisu ja liialt õllelembese seltskonnaga. Viis vastajat eelistavad korraldada ärilõuna kodustes tingimustes.

Spordikeskuseks on kujunenud keskkooli võimla, kus õhtuti mängitakse palli. Naised on ASi Keiaki juhataja Inna Kannikese sõnul sunnitud aeroobikaga tegelema kesistes tingimustes. Heal järjel olnud jõusaal ei tööta. Ujutakse Kose põllumajanduskoolis.

Pereüritusi toimub vähe. Kiideti kunstikooli korraldatud lumelinnavõistlust, jüriööjooksu. Midagi toimuvat Anija rahvamajas, kuid ürituste temaatikat ja korraldajaid nimetada ei teata.

Vaba aega veedetakse soliidse külalisega Tallinnas, igapäevase tööpartneriga Rooseuses. Lindas toimuvad lindimuusika saatel diskod, ent need on popid vaid kooliealiste seas.

Soliidse majutuse leiavad Kehra ettevõtjad enda sõnul vaid Tallinnast. Ei põlata ka kodumajutust ning Nelijärve puhkebaasi. Inna Kannikese sõnul tuleb Kehra kogudus kohalikele firmadele aeg-ajalt vastu, pakkudes oma tube ja pesemisvõimalusi.

Kultuurielu ainsateks ilminguteks Kehras on Anija rahvamajas tegutsev nukuteater Kehra Nukk ning kunstikool ja muusikakool, mis püüavad lastele pakkuda seda, millest nad tavalise kultuuritarbijana kodulinna tingimustes ilma jääksid.

Kompaktne tehase klubina tuntud kultuurikeskus kiratseb, kuna puudub raha hoone haldamiseks. ASi Veka juhataja Merike Hiiekivi arvates on möödas needki ajad, mil klubi saalis filme näidati.

Hetkel kuum