21. november 1996 kell 22:00

TOPi basseini ähvardab üleujutus

Võrreldes teiste pealinna kehakultuuriasutustega on purjespordikeskuse siseujula õnnelikus seisus, kuna lisaks suplemisele võib higistada aurusaunas ja praadida solaariumiaparaatide all.

Keskuseni juhatab ka pilkupüüdev silt Pirita tee ääres. Autoomanikust ujuja saab oma sõiduriista parkida hoone ette või selle lähedale parklasse. Raskusi ei tekita ka hoonesisene orienteerumine -- viidad juhatavad ujulani.

Valvelauast saab sissepääsu tagava pileti või tuleb esitada abonementkaart. Pileti hind sõltub kellaajast, argipäeviti kella 7--15 50 krooni, õhtupoolikul ja nädalalõpul 75 krooni. 6--12aastastele on hinnad nimetatud aegadel 40 ja 50 krooni, alla 6aastastele on sissepääs prii.

Püsivama ujumishuvi korral tasub soetada 10 külastamiskorda tagav abonementkaart, mille hinnaks on vastavalt 430 ja 650 krooni. Kaart kehtib kaks kuud.

Turvakapike lubab rahulikult ujuda

Valvelauas on ka mahukas laekakapp, kuhu turvalisuse huvides tasuks jätta hinnalised esemed. Kapikese kasutamine maksab 6 krooni.

Valvelauast saab kummipaela otsas kapivõtme, mis ujudes raskustega käe ümber püsib. Edasi võib suunduda riietusruumi, mille ekrvalged kapid, särav põrand ja sein ei jäta muljet suurtest rahvahulkadest, mis päevast päeva sellest riietusruumist läbi liiguvad. Tavatu on ühine riietusruum nii meestele kui naistele, kuigi ujumisriided saab selga panna kinnistes riietumiskabiinides, mille arv näib piisav olevat. Põrandasoojenduski on igati kohane.

Riietusruumist lähevad meeste ja naiste teed lahku erinevatesse dushiruumidesse, kus seintele on paigutatud ridamisi säästudushshe.

Kahjuks ei soosi suur ujujate hulk veemõnude nautimist, sest kuue-seitsmekesi ühel 25meetrisel rajal erinevates ujumisstiilides ujumine põhjustab pahatihti kokkupõrkeid. Vesi on meeldivalt soe ja puhas, ehkki täpse veetemperatuuri kohta teadet basseiniruumis ei leidu.

Ometi pole ujumine ainus lõõgastumisviis kompleksis. Näiteks võib end soojendada tavapärasel saunalaval või istuda ebaharilikus aurusaunas, kus õhku piserdatakse 45kraadist kuuma auru. Ometi pole tarvis karta hingematvat kuumust.

Aurusaunas puudub tavapärane puidust saunalava, istutakse seinte ääres mugavates plastmasstoolides. Aurusaunu ja soome saunu on mitu, tänu millele kohapuudust karta ei tasu. Publiku meelitamiseks on basseini äärde seatud kaks solaariumiaparaati. Paraku on siin löögilepääsemisega raskusi, sest kunstpäevitamisest huvitatuid on rohkesti.

Tallinna purjespordikeskuse ujumiskompleks on lõõgastumiskoht, kus basseinil, saunal ja solaariumil on ühine osa igapäevaste töömurede asendamisel positiivse energiaga. Seetõttu viibitakse keskuses reeglina tunde.

Basseiniäärse kohviku eesmärk ongi leevendada pikapeale kallalekippuvat nälga. Kohvikus on rikkalik joogivalik, peale saab haugata puuvilja, küpsist või salatit.

Vaevalt, et lõõtsutavana basseinist välja ronides tekib isu millegi tugevama kui kausitäie salati järele. Sooja toitu võib nautida hoone teise korruse restoranis.

Pärast sportimist uuesti dushi all seistes märkan, et seinale on paigaldatud kaks vedelseebihoidjat, kust pesuvahendid koju unustanu saab abi. Mahajäänud shampooni asemele saab osta uue valvelauast.

Ka riietusruumi seintele paigaldatud käsiföönid rõhutavad veelkord väiksemategi pisiasjade läbimõetlemist ujumiskompleksi rajamisel. Vaid pikajuukselised kurdavad, et fööni käepide muutub ootamatult kiiresti tuliseks ning vahel tuleb lahkuda niiske peaga.

Siiski oleks paljude spordirajatiste haldajail sellest keskusest õppida läbimõeldust.

- asukoht 8 p

- tähistus 9 p

- parkimisvõimalused 8 p

- turvalisus 9 p

- garderoob 8 p

- kohvik 7 p

- personal 7 p

- valgustus 8 p

- õhkkond 7 p

- hinna ja kvaliteedi suhe 8 p

Hetkel kuum