3. detsember 1996 kell 22:00

Reklaamiklubi on sattunud raskustesse

18. detsembril tuleb esialgse kava kohaselt Tallinna linnakohtus arutusele Põhja-Eesti Panga (PEP) hagi BFD Reklaamiklubi vastu 2,1 miljoni krooni nõudes. Kohtumenetlusse on kaasatud ka Maapank, mille üks eelkäija, Keila Pank andis 1994. aasta suvel võetud laenule oma garantii.

Margus Normak PEPist ütles, et enam kui aasta jooksul pole BFD Reklaamiklubi suutnud kustutada põhivõlga ega tasuda intresse ja viiviseid.

Urmas Sõgel kultuuriministeeriumist sõnas, et ministeeriumil on BFD Reklaamiklubiga pidevalt probleeme olnud. Läinud aastal tegi ministeerium meediafirmale kaks hoiatust, kuna see polnud suutnud täita 1994. aastal saadud litsentsist tulenevaid kohustusi -- olla 18 tundi nädalas eetris.

Sõgel lisas, et litsentsikomisjon koguneb 19. detsembril, kus peale Tipp TV kasutuses olnud telekanali uue väljaandmise tuleb arutusele BFD Reklaamiklubi küsimus. Sõgel ei osanud öelda, mis seisukoha komisjon võtab, ehkki Kanal 6 pole juba pikka aega eetris olnud.

Peedu Ojamaa ise keeldus tema juhtimise all tegutseva firma majandusseisu kommenteerimast. Samas väitas ta, et parajasti on sõlmimisel rida lepinguid, mis BFD Reklaamiklubi majanduslikest raskustest välja viivad.

Küsimusele, kes võimalikest investoritest BFD Reklaamiklubile päästerõnga viskab, vastas Peedu Ojamaa: «Mul pole volitusi vastata.»

Ka ringhäälingu saatekeskuse finantsdirektor Aare Siimon kinnitas, et BFD Reklaamiklubil on pidevalt probleeme. Võlg pole küll suur, alla 100 000 krooni, kuid viimane tasumine meediafirma poolt toimus tänavu juunis, lisas ta.

Krediidiinfo andmeil on BFD Reklaamiklubi ASil kogunenud üle miljoni krooni võlga ka riigi ees. 1. novembri seisuga oldi Tallinna maksuametile võlgu üle 700 000 krooni, millele lisandub 200 000 krooni viiviseid. Tallinna haigekassale on firma koos viivistega võlgu ligi pool miljonit krooni.

BFD Reklaamiklubi suurim varandus on 60 aastaks sõlmitud rendileping Raekoja platsi ääres oleva hoone kohta. Tallinna kesklinna valitsuse vanema asetäitja Toivo Susi kinnitas, et seni on BFD Reklaamiklubi suutnud lepingust tulenevaid kohustusi täita.

Reklaamiklubi nime all eetrisse antud telesaateid võib pidada Eesti esimeseks kommertsprogrammiks, mis suutis end ise üle 25 aasta majandada.

Hetkel kuum