6. jaanuar 1997 kell 22:00

Loodi valdusfirma AB Kindlustusgrupp

ASA Kindlustuse peadirektor Sergei Netshajev ütles, et moodustatud valdusfirma ülesandeks saab firmade strateegilise juhtimise planeerimine ja parandamine ning investeeringute juhtimine. Otsesesse kindlustustegevusse Netshajevi sõnul firma ei sekku.

AB Kindlustusgrupi nõukogu liikme Meelis Kubitsa kinnitusel on loomulik, et samadele või ligilähedastele omanikele kuuluvad firmad planeerivad oma tegevust sarnastele põhimõtetele vastavalt.

Sergei Netshajev kinnitas, et kuigi Eesti seadused ei näe ette valdusfirmasid, ei ole nemad kindlustusturul esimesed. Eeskujuks tõi ta Eesti Kindlustuse, millele kuulus Eesti Elukindlustus ja Eesti Varakindlustus.

AB Kindlustusgrupi nõukogu esimeheks valiti Leonid Apananski, liikmeteks Sergei Netshajev, vandeadvokaat Leon Glikman ja AB Kindlustusgruppi teenindava suhtekorraldusbüroo Kubits & Hamburg tegevdirektor Meelis Kubits.

Detsembris toimus ASA Kindlustuse suunatud aktsiaemissioon, mille käigus tõusis ettevõtte aktsiakapital 12 miljoni krooni võrra 25,4 miljoni kroonini.

ASA Kindlustuse suurimateks aktsionärideks said USA investeerimisfirmad Westfield Finances Group Ltd ja Wellefix Investment Ltd, kellele kokku kuulub ligi 70 protsenti ASA aktsiakapitalist.

Sergei Netshajevi sõnul otsustas ASA Kindlustus müüa aktsiaid ka firma tippjuhtkonda kuuluvatele isikutele.

Oma kuuendal tegutsemisaastal jõudis ASA 1996. aastal esmakordselt kasumisse. Sergei Netshajevi ütlusel selgub täpne auditeeritud kasuminumber aprillis.

Mullu kogutud kindlustuspreemiad moodustasid 125 mln krooni, mis on 35% enam kui 1995. aastal.

Hetkel kuum