13. jaanuar 1997 kell 22:00

Hoiupangal kuus juhikandidaati

«Tuleb paavsti valimine kardinalide poolt, kes peavad omavahel leidma konsensuse,» selgitas Hoiupanga juhatuse esimees Olari Taal. «Kõigi nõusolek on vajalik selleks, et Hoiupangas ei tekiks sisepingeid ja ei oleks üksteisele vastutöötamist.»

Hetkel on Taali ametikohale kuus kandidaati: Hoiupanga Põhja regiooni direktor Lembit Kaljuvee; Hoiupanga Tallinna regiooni direktor Tõnu Koppel; Hoiupanga Lõuna regiooni direktor ja panga juhatuse aseesimees Mati Jostov; Hoiupanga laenudivisjoni direktor Aivar Rehe; Hoiupanga juhatuse liige Aare Kilp ja Hoiupanga juhatuse aseesimees Priit Haller.

Olari Taali sõnul valivad uue pangajuhi lisaks kuuele kandidaadile ja temale endale ka viie aasta pärast juhatuse esimehe kohale kandideerivad Üllar Jaaksoo, Heino Viik ja Kalmer Kikas.

Taali sõnul ei oska ta täna öelda, kelle poolt ta ise oma hääle annab. Ta ei pea õigeks ühte kandidaati esile tõsta. «Las rügavad, kõik neist tahavad seda kohta saada,» lisab ta.

Taal kinnitas, et Hoiupanga uus juht ei tohi olla liiga noor ja peab omama piisavat elukogemust. Hoiupankurid on isekeskis kehtestanud Hoiupanga uuele juhatuse esimehele vanusetsensuseks 30 eluaastat.

Eespool loetletud juhatuse esimehe kandidaatidest on noorim Priit Haller, kes saab kolmekümneseks selle aasta septembris.

Taal märkis, et kuigi Hoiupanga juhatuse esimehe määramine on Hoiupanga järelevalvenõukogu töö, on organisatsiooni arvamus väga tähtis. Järelevalvenõukogu määrab ilmselt Hoiupanga poolt valitava uue juhi ka ametisse.

Plaanin peale ameti maha panemist võtta kolm kuud puhkust ja seejärel pakkuda Hoiupangale oma teeneid järelevalve nõukogu liikmena, nentis Taal.

Hetkel kuum