13. jaanuar 1997 kell 22:00

Sidekatkestuse süüdlane pole selgunud

Eesti Telefoni kiudoptilise kaabli lõhkus Tallinnas Lasnamäel veetorustiku kraavi kaevanud ekskavaator. «Töid teinud firma kasutas labida asemel koppa ja vigastas meie kaablit,» lausus Praakel. «Kui süüdlaseks jääb ehitaja, nõuame ilmselt raha tema käest välja.»

Praakel väitis, et Eesti Telefon ei nõua saamata jäänud tulu korvamist, vaid ainult kaabli parandamise kulude tasumist. «Saamata jäänud tulu on otsesest kulust veel viis kuni kümme korda suurem,» lausus ta.

Vee-kanalisatsiooni kaevetöid tegi Lasnamäel ASi Emet tütarfirma ET1 tellimusel AS Akronto. Emeti tegevjuhi Lembit Tuuri sõnul pole selge, kui suur oli kaabli lõhkumises ET1 süü. «Akronto juhid ei ole praegu Eestis,» väitis Tuur. «Nendega kohtume teisipäeval.»

Tuur kinnitas, et Emetil oli kaevetöödeks Eesti Telefoni luba olemas. Samas ei viibinud kaevamise juures Eesti Telefoni esindaja, kuigi nii on ette nähtud, lisas ta.

Laupäeva õhtul vigastatud kaabli tõttu katkes telefoniühendus osaliselt või täielikult Tallinna ja Pärnu vahel, samuti saartel, Lääne-Eestis, Järvamaal ja Raplamaal. Sidehäireid esines ka Tartus ja Lõuna-Eesti uute digitaalnumbrite abonentidel.

Toivo Praakeli sõnul on Eesti Telefonil Tallinnast Pärnu suunas üks ühendusliin. «Üle Eesti kulgev valguskaabli ring ei ole ülekandeseadmete puudumise tõttu veel lõplikult valmis,» lausus ta.

Käesoleval aastal peaks peale Lääne-Eestit läbiva valguskaabli ringi valmima ka Ida-Eesti ring. «Siis ei ole sellised õnnetused enam võimalikud,» kinnitas Praakel.

Hetkel kuum