21. jaanuar 1997 kell 22:00

Tarkvaraostja saab vaba õhtu

Suvel käisin välja mõtte teha tarkvaraostjate selts, aga kahjuks on see idee soiku jäänud -- mis aga loomulikult ei tähenda, et tarkvara osta ei maksaks. Eriti hea võimalus tarkvaraostjaks hakata on nüüd, kui käib Adobe toodete legaliseerimiskampaania. Kui Win95 ja Macidel MacOS tulevad arvutiga kaasa ning kontoripakette on hakatud ka ÄP tarkvaramüügi edetabeli järgi otsustades rõõmuga ostma, siis usutavasti on graafikaprogrammid veel endiselt üsna piraadid. Tõsi küll, Corel on taibanud lisada programmidele ohtralt fonte ja pilte, mille pruukimine ilma käsiraamatuta üsna nigel oleks, ja see on ostmistõenäosust kindlasti tõstnud (muide, üks kavalus Coreli ostjale -- alati maksab kokku arvutada, kas pole mitte odavam osta vana versioon ja teha sellele upgrade'i; Corel 6.0 puhul oli näiteks soodsam osta kõik Corelid alates neljandast).

Nüüd on ka Adobe leidnud viisi, kuidas kasutaja rahakotile meeldima hakata. Legaliseerimiskampaania ajal on PageMaker 6.5, PhotoShop 4.0 ja Illustrator 6.0 (viimane ainult Macidele) tervelt poole odavamad, mis näiteks PhotoShopi puhul tähendab ca 7000 krooni 14 000 asemel. Sellist jõulujärgset soodustust, ja veel äsja välja tulnud toodetele, juba mujalt linna pealt ei leia -- PhotoShop ja Illustrator koos hinnaga, mis on peaaegu et sama, mis CorelDraw' paketil, mille tuumaks samuti joonistus- ja pilditöötlusprogramm. Mul on vaid sügavalt kahju, et veel ei ole väljas Illustratori PC-versiooni, praegu oleks suurepärane võimalus Eesti korralike PC-graafika töövahenditega varustada.

Kaks nädalat tagasi tuli avalikkuse ette MMX-Pentium ja PhotoShop 4.0 on nimelt see programm, mille abil PC Magazine testis selle protsessori rakendamist mujal kui koduses multimeedias, sest Adobe on võtnud vaevaks osa PhotoShopi töövahenditest MMX-käske kasutama panna. Hea hinde saab PhotoShop mitme Pentium-protsessoriga arvutite puhul.

Kui selliseks olukorraks optimeerimata programm jätab käies ühe protsessori vabaks ja kogu efekt on, et meil on nüüd masinas üks üsna vaba protsessor, siis PhotoShop suudab vähemalt osa töömahukaid operatsioone panna käima korraga kahel protsessoril -- mis võiks anda tulemuseks, et kasutajal on üks vaba õhtupoolik, mis vabast protsessorist palju etem on.

Hetkel kuum