11. veebruar 1997 kell 22:00

Kalevi puhaskasum ületas 15 mln krooni

«Majandustulemused olid kahjuks plaanipärased,» ütles ASi Kalev nõukogu esimees Märt Vooglaid. Kalevi netokäive mullu oli 321 miljonit krooni, mis oli 35 protsenti enam kui 1995. aastal.

Kommivabriku 1996. a prognoositud käive oli tegelikest tulemustest veidi väiksem. Prognoos nägi ettevõtte netokäibeks ette 362,5 mln ja puhaskasumiks 18 mln kr.

Vooglaid ütles, et ettevõtte omanikele tänavu dividende ei jagata, pealegi on kasum juba tootmisesse reinvesteeritud. «Dividendid on igale ettevõttele tegelikult kahjulikud,» ütles ta. «Omanik peab rohkem vaatama aktsia hinda.»

Hansapanga aktsiaanalüütiku Katrin Kaarli sõnul ei muuda ASi Kalev kasumi avaldamine tema aktsiate hinda väärtpaberibörsi vabaturul, kuna avalikustatud majandustulemused olid ootuspärased.

1997. a I poolaasta jooksul koostab AS Kalev ettevõtte strateegilise investeerimisprogrammi viieks aastaks ning kaasab ka strateegilise investori.

Strateegiline investor ei paku Kalevile rahalist sissemakset, vaid tagab ligipääsu idaturule. «Regionaalne laienemine võib juhtuda aasta esimesel poolel,» möönis Vooglaid. «Ma loodan, et see juhtub juba esimese kvartali sees.»

Vooglaiu sõnul on praegu veel selgusetu, mil jõuavad lõpusirgele kommivabriku ostmise üle peetavad läbirääkimised Ukrainas. Hetkel on need veerenud tagasi nullstaadiumisse, märkis ta.

1997. a prognoosib Kalev netokäibeks 400 mln ja puhaskasumiks 20 mln krooni.

Hetkel kuum