25. veebruar 1997 kell 22:00

Silja Festival lahkub märtsis

Silja Line'i Eesti esindaja, ASi Baltic Tours müügijuht Rainer Rang ütles, et Silja Line kavatseb Tallinna--Helsingi liinil sõitva Silja Festivali käigust ära võtta märtsi lõpus. Tema sõnul hakkab Silja Festival edaspidi sõitma Turu ja Stockholmi vahel, kus praegu kurseerib Silja Skandinavia.

Rang ütles, et Silja Line kavatseb Silja Skandinavia omanikega peatselt prahtimislepingu lõpetada ja seda laeva enam mitte kasutada. Silja Skandinavia asendamine Silja Festivaliga on Rangi sõnul tingitud sellest, et seni Rootsi ja Soome vahet sõitev laev ei vasta lähiajal kehtima hakkavatele karmimatele mereohutusnõuetele. Kuna Silja Skandinavia on prahitud laev, ei ole Silja Line'il Rangi väitel mõtet laeva parendamiseks vajalikke summasid investeerida.

Rang ütles, et soomlased on kaalunud alates märtsist ka Wasa Queeni kõrvale uue laeva käikupanekut Tallinna ja Helsingi vahel. «Rohkem kahjuks ma kommenteerida ei oska,» lisas ta.

Rainer Rang tunnistas, et ühe laeva lahkumise järel muutub turusituatsioon Tallinna ja Helsingi vahelisel liinil Silja Line'i kahjuks. Silja Festival võtab peale kuni 1880 ja reisipraam Wasa Queen 1500 tekikohaga reisijat.

Samas märkis Rang, et vaatamata ühe laeva lahkumisele jääb Silja Line'i väljumiste arv samaks. Kui praegu teevad mõlemad Silja Line'i laevad päevas ühe väljasõidu Tallinnast ja Helsingist, siis Wasa Queen hakkab edaspidi üle lahe sõitma neli korda päevas.

Jaanuaris oli Silja Line'i käes 34 protsenti Tallinna--Helsingi vahelisest reisilaevaliiklusest, Tallinki kaubamärgi all kahe laevaga opereeriv AS Hansatee vedas üle lahe 23 protsenti reisijatest, Tallinna Pangast laenu saanud AS TH Ferries 3,8 protsenti inimestest.

Hansatee kavatseb aprilli alguseks Tallinna--Helsingi liinile oma kolmanda laeva tuua. Uue laeva prahtimist peaks firma juhatus täna arutama.

Hetkel kuum