4. märts 1997 kell 22:00

Uue valitsusega tuleb kiirustada

Kuigi rahandusminister Mart Opmanni varasema lubaduse järgi pidi rahandusministeerium omapoolsed ettepanekud 15% ettevõtete tulumaksu kehtestamise osas esitama valitsusele eelmisel nädalal, kinnitasid justiitsminister Paul Varul ja majandusminister Jaak Leimann, et seda pole tehtud.

«Küll oli esimesel lugemisel riiklike välislaenude programm,» märkis Leimann. Tema sõnul on see teema, mille üle diskuteerimiseks ei piisa valitsuse istungist.

Otsused ettevõtte tulumaksu ja riiklike välislaenude kohta ootavad Leimanni sõnul uut valitsust.

Arengupartei esimees eurominister Andra Veidemann ütles, et Arengupartei andis KMÜ ettepanekule astuda valitsuskoalitsiooni positiivse vastuse. Veidemann märkis, et lähipäevil saab teoks ka Arengupartei registreerimine.

Euroministri sõnul soovitasid nad peaministrikandidaadil moodustada enamusvalitsus, pidades silmas Reformierakonna ministreid.

Reformierakonna juhatus arutas eile KMÜ ettepanekut astuda valitsuskoalitsiooni. Reformierakonna juhatuse liikme Kristiina Ojulandi sõnul on see kaunis huvitav idee, kuid enne otsustamist tahavad nad näha koalitsioonileppe projekti. Ojuland ütles, et Reformierakond on valmis toetama arengut, mis tagab Eesti stabiilsuse ning majandusreformide jätkumise.

Ka Keskerakonna juhatuse liige Peeter Kreitzberg ütles, et suhtuvad positiivselt lepitusvalitsuse moodustamisse, kuid konkreetne otsus sõltub koalitsioonilepingust.

Isamaaliit pärast KMÜga kohtumist oma seisukohta ei muutnud, otsustades jääda opositsiooni, kuid olles valmis konstruktiivseks koostööks. Isamaaliidu esimees Toivo Jürgenson peab tõenäoliseks, et valitsuskoalitsiooni ei astu ei Reformierakond ega Keskerakond ning uues valitsuses jätkab KMÜ Arengupartei toel.

Hetkel kuum