12. märts 1997 kell 22:00

Majast ilma jäänud Logistika Maja on võlgades

Logistika Maja endise direktori Maire Sarapi sõnul kadus koos hoonega ettevõtte väärtus erastamisobjektina. «Aktsiakapitali katteks oli hoone,» selgitas Sarap. «Me ei planeerinud, et hakkame oma majas renti maksma.»

Eelmisel aastal teenis RAS Logistika Maja ruumide rentimise pealt rohkem kui poole 4,5 miljoni kroonisest käibest. Nüüd on RASil Logistika Maja ligi miljoni krooni eest maksuvõlga ja umbes poole miljoni krooni eest võlgu töö- ja koondamistasusid.

RAS Logistika Maja hoone Tallinnas Tartu mnt 13 andis Eesti Pank sügisel Ühispangale, misjärel hakkas maja rendilepinguid haldama Ühispangale kuuluv AS Rime Kinnisvara.

Rime Kinnisvara direktori Aivar Aigro sõnul on Logistika Maja jätnud üle 30 000 kr rendiraha tasumata. Tasaarvelduse korras kasutab Ühispank logistikutele kuulunud saalimööblit.

Logistika Maja rendilepingut pikendati möödunud kuuni ja suulise kokkuleppe kohaselt pidi firma sel nädalal välja kolima. Uueks asukohaks said ruumid Asula tänavas, mis töötajate sõnul ei ole küll kehvad, aga avarate südalinna ruumidega harjunud ettevõtte jaoks harjumatult ahtad.

Praegu asub Tartu mnt majas veel ligi kümme rentnikku, kellest osal lõpeb rendileping lähemal ajal ja osale otsib Ühispank asenduspinnad. Pank saab tänu majale juurde 4000 m² kasulikku pinda.

Erastamisagentuur pani kõik RASi Logistika Maja aktsaid müüki jaanuaris alghinnaga üks kroon ja sai kaks pakkumust. Usaldusväärsetel andmetel võitis konkursi ärimees Peeter Siilak, kes esindab riiulifirmat AS Beova. Siilak maksab ettevõtte eest 50 000 kr. Erastamisagentuuri avalike suhete osakonnast öeldi, et leping ostjaga sõlmitakse märtsi jooksul, Äripäevale teadaolevalt sel reedel.

Ettevõtteregistri andmetel kuulub Peeter Siilakule Kuusalu valda registreeritud AS Tel-74, mis tegeleb sidevõrkude tehnilise arendamisega. Infokataloogis sellise firma telefoninumbrit ei leidunud, samuti ei vastanud kahe päeva jooksul Siilaku mobiiltelefon.

Tulevane omanik on end meile harva näidanud ega räägi, mis plaanid tal meiega on, laususid eile paar kolimisega ametis olevat Logistika Maja töötajat. Töötaja Roman Lavretsovi sõnutsi astub mees vahel läbi, kuid endast ei räägi.

Ühe töötaja sõnutsi tahaksid Logistika Maja töötajad põhitegevuseks võtta logistikaalase koolituse. Kuna selleks sobilikud saalid jäid Ühispangale, on see senisest kulukam.

RAS Logistika Maja moodustati 1992. a riikliku autotranspordi arvutuskeskuse baasil. Ettevõte töötles üle Eesti transpordiettevõtete saatelehti ja koordineeris transporti. 300 töötajast on praegu alles jäänud 17.

Hetkel kuum