13. märts 1997 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Tööpuudus Euroopa Liidus püsis jaanuaris 10,8% tasemel, teatas Eurostat.

Töötute arvu järsku tõusu Saksamaal, Prantsusmaal ja Rootsis tasakaalustas tööpuuduse kahanemine teistes riikides, peamiselt Suurbritannias, Soomes ja Taanis.

Endiselt on kõrgeima tööpuudusega riik Hispaania (21,6%) ja madalaima tööpuudusega riik Luksemburg (3,4%).

Töötute arv on suur noorte hulgas. Alla 25aastastest noortest on Euroopa Liidus tööta 21,3%. Tööpuudus naiste hulgas oli 12,4% ja meeste seas 9,6%.

Eurostati andmeil oli ELis möödunud aastal tööta 18,1 miljonit inimest. BNS

Saksa valitsus ja söetööliste ametiühingud jõudsid kokkuleppele riiklike subsiidiumide mahus lähemal kaheksal aastal.

Valitsus soostus korrigeerima oma varasemaid plaane vähendada subsiidiume 2005. aastaks praeguselt 9,1 mld margalt 3,8 mld margani ning piirdus subsiidumide kärpimisega 5,5 mld margani.

Ametiühingute varasem taotlus oli tagada subsideerimise jätkumine 6,5--7 mld marga tasemel.

Majandusminister Günther Rexrodt hoiatas siiski, et praegusest 85 000 söetöölisest koondatakse 2005. a umbes pooled. REUTER-AFP-ETA

Siemens jätkab Leedus tegevust, ütles Leedu Siemensi allüksuse ASi Siemens peadirektor Yrjo Kamarainen.

Kamarainen märkis, et Siemensi teise allüksuse -- Baltijos Automobiliu Technikose juhtide avaldus selle kohta, nagu tahaks Siemens oma tegevuse Leedust sealse ebasoodsa monetaarpoliitika pärast välja viia, ei kajasta Saksa ettevõtte juhtkonna ametlikku seisukohta.

Leedu investeerimisagentuuri andmeil oli Siemens paigutanud selle aasta alguseks Leedusse 12,125 miljonit dollarit, olles investorite nimistus 15. kohal. BNS

Läti suurima õlletehase Aldarise möödunud aasta puhaskasum oli 2,468 miljonit latti, teatas kompanii president Vitali Gavrilov.

20. märtsil toimub Läti-Soome-Rootsi ühisettevõtte üldkoosolek, kus kinnitatakse möödunud aasta majandusaruanne.

Aldarise suurim aktsionär on Baltic Beverage Holding. 1995. aastal oli Aldarise puhaskasum 2,17 miljonit latti ja käive 10,372 miljonit latti. BNS

Hetkel kuum