17. märts 1997 kell 22:00

Oru kombinaadi omanik loob pretsedendi

Leimanni sõnul on Mikskaare puhul esimest korda tegemist juhtumiga, kus erastatud ettevõtte pankrotistumine võib viia pankrotti ka ettevõtte omanikfirma. Samas lisas Leimann, et Oru kombinaadi pankrotti oleks saanud vältida, kui ettevõtte omanikud oleksid tehase kiiresti restruktureerinud.

«Mikskaare puhul tundus, et tehase erastajad tahtsid lihtsalt proovida, mis tunne on olla nii suure tehase omanik,» ütles Leimann eile.

Janno Luurmees ASist Mikskaar kinnitas, et nende firmasse pole ühtegi ametlikku dokumenti pankrotiavalduse esitamise kohta nende vastu jõudnud.

Oru turbakombinaadi pankrotihalduri Andres Kuuse sõnul valis tehase pankrotitoimkond eelmisel nädalal kahest ostupakkumuse teinud firmast välja ühe. «Ostu-müügilepingu sõlmimine uue omanikuga lükkub aga edasi, kuna ostja ehmatas ära, lugedes eilsest Äripäevast, et Rootsi firma Söder Energi on Orule lepingu üles öelnud,» rääkis Kuusk.

«Kui Orul pole võimalik toodangut Rootsi müüa, on ostjal äärmiselt raske veenda oma rahastajaid,» lisas ta.

Kuusk ei nõustunud avalikustama Oru turbakombinaadi potentsiaalse omaniku nime, öeldes vaid, et tegemist on investeerimisfirmaga, mille taga on üks Rootsi firma.

«Firma tahab vähemalt osaliselt jätkata Orul turbabriketi tootmist,» ütles Kuusk. «Nende äriplaan näeb ette, et viie aastaga peaks briketi tootmine Orul hakkama ennast ära tasuma.»

Oru kombinaadi vara alghind oli 4,5 miljonit krooni, tehase ostuks laekus kaks ostupakkumust kumbki 4 miljonit krooni.

Hetkel kuum