30. märts 1997 kell 22:00

Londonis bed and breakfast -tehingud

Pühade eel oli kauplemine kõikidel (valuuta-, väärtpaberi- ja tooraine-) turgudel hõredavõitu. Seetõttu võimendusid väiksemadki liikumised üle ja sündmused, mida tavaliselt poleks ilmselt tähele pandudki, said pühade-eelsel turul korraliku väljundi. Dollar langes hõreda turu tingimustes alla 1,6800 marga (13,44 krooni). Esmakordselt avaldati töötuabiraha saanute arv USAs, mis ulatus 310 000 inimeseni. See oli veidi väiksem, kui turud olid prognoosinud (315 000).

Enamik väärtpaberiturge olid reedel samuti suletud. Helsingi börs ei töötanud juba neljapäeval. Euroopa suurimal väärtpaberiturul Londonis oli kauplemine väga hõre, vähesed tehingud olid valdavalt nn bed and breakfast-tehingud, mille eesmärk oli kapitali teenimine või kaotamine rahandusaasta lõpu eel. Suurbritannia fiskaalaasta lõpeb 5. aprillil. Nn bed and breakfast-tehingutel ostetakse aksiaid ja müüakse nad kohe maha või vastupidi, olenevalt sellest, kuidas finantsinstitutsioonidele maksukoormuse vähendamiseks vajalik on.

Üks väheseid Euroopa börse, kus reedel kaubeldi, oli Vilnius. Leedu rahvusliku väärtpaberituru käive oli siiski ainult 715 000 litti, börsiindeks LITIN-A langes 2606,97 punktini.

Venemaa kauplemissüsteemis oli reedel samuti tööpäev. Neljapäeval langes RTS-indeks alla 300 punkti. Reedel lõpetas RTS-indeks 297,46 punktil. Venemaa kauplemissüsteemile on tulemas konkurendid -- Moskva Interbanga valuutabörs ja Vene börs (kauples seni vaut?eritega) plaanitsevad hakata kauplema ka aktsiatega.

Hetkel kuum