31. märts 1997 kell 22:00

Tallinna lennujaam saab endale eurokäimla

Lennujaam remondib tualettruume

Tallinna lennujaamas algas pärast president Lennart Meri möödunudnädalast kriitikat tualettruumide hoogne remont.

Möödunud nädalal juhtis Jaapani-visiidilt naasnud Meri ajakirjanike tähelepanu Tallinna lennujaama tualettruumide halvale seisukorrale ja nentis, et selline suhtumine võib saada takistuseks võimalikele välisinvesteeringutele.

Meri andis kolmapäeval pressikonverentsi lennujaama meeste tualettruumis, kus teatas, et Jaapani ärimehed ei mõista, miks on Eestis sovjetiaegsed peldikud.

Presidendi sõnul oli ta jaapanlastele lubanud, et korraldab Eestisse naastes oma esimese pressikonverentsi Tallinna lennujaama tualettruumis.

RE Eesti Lennujaamad turundusdirektori Priit Jõerüüdi sõnul on Tallinna lennujaama tualettruumid korrektsed sedavõrd, kuivõrd see on praeguses hoones ja nendes tingimustes võimalik. Jõerüüt ei soovinud kommenteerida, miks hakati tualette remontima just president Meri kriitika järel. BNS

Valitsus eraldas Tallinna lennujaamale 10 miljonit Eilsel valitsuse erakorralisel istungil otsustati eraldada reservfondist kümme miljonit krooni Tallinna lennujaamale, et viia sealsed tualetid vastavusse eurostandardiga.

Teatavasti juhtis president Lennart Meri eelmisel nädalal Jaapanist naastes tähelepanu Tallinna lennujaama tualettide kesisele seisule, korraldades seal pressikonverentsi.

Valitsus arutas eile tekkinud piinlikku olukorda ja otsustas eraldada oma reservfondist 10 miljonit krooni, et viia lennujaama tualettruumid vastavusse eurostandardiga. «See on valitsuse jaoks auküsimus,» edastas valitsuse pressibüroo direktor Juhan Kivirähk peaminister Mart Siimanni kommentaari eilsele otsusele.

Eurostandardi kohaselt peab pott asetsema uksest vähemalt meetri kaugusel. Poti läheduses peab olema kaks nagi riiete riputamiseks, riiul portfelli või käekoti asetamiseks ning rullialus tualettpaberi tarvis. Kabiini seinad peavad ulatuma põrandani, et tualetikasutaja jalad välja ei paistaks. Tualeti uksel peab olema peegel. Veesüsteem toimib puhastusfiltritega, et loputuskastist väljuks kristallselge vesi.

Ühtaegu tegi valitsus eile teede- ja sideminister Raivo Varele ülesandeks kuulutada välja avalik konkurss sobiliku ehitusfirma leidmiseks.

Konkursil osalemiseks peavad ehitusfirmad tasuma osavõtumaksu 1000 krooni ning esitama essee teemal «Euroopa tualetikultuurist ja selle arengust».

Kiire hädaremont on lennujaama tualettruumides juba alanud. ÄP

Hetkel kuum