8. aprill 1997 kell 22:00

Kohtunik Lille protsess lükkus juunikuusse

Kõiki kolme, sh praegu Tallinna linnakohtu kohtunikuna töötav Ants Lille, süüdistatakse ametiseisundi kuritarvitamises ja võõra vara riisumises. Süüdistuskokkuvõtte kohaselt süüdistatakse neid solidaarselt ridaelamubokside ehitamiseks vajalike summade võtmises ASilt Itecom. Algselt oli väidetav summa 2 195 000 krooni, millest on pärast seda, kui Kusma oma ridaelamuboksi Itecomile loovutas, maha arvatud 750 000 krooni.

ASi Itecom asutasid 1990. aasta lõpul endise pudukaupade hulgibaasi töötajad, juhatuse esimeheks sai hulgibaasi direktor Ants Lille. Aegamööda kogunes ligi 70 protsenti aktsiatest Lille, tegevdirektor Kusma ja pearaamatupidaja Kallavuse kätte. 1995. aasta kevadel loobus Lille juhatuse esimehe kohustustest ning sama aasta suvel kinnitati ta Tallinna linnakohtu kohtunikuks.

1995. aasta augustis Itecomi juhatuse esinaiseks saanud Ülle Rajasalu tellis firma majandusliku seisu kohta audiitorhinnangu, mis tuvastas, et Itecomi arvel oli ridaelamubokside ehituseks eraldatud ligi 2,2 miljonit krooni. Itecomi taotlusel algatati ses suhtes kriminaalasi, mis ongi nüüd kohtusse jõudnud.

Rajasalu ütles, et Itecom ei arenda enam mingit kaubanduslikku tegevust. Tema sõnul on firma tegelikult pankrotis, kohtuprotsessiga soovitakse tagasi saada raha, millega oleks võimalik Itecomi võlgu hankijatele tasuda. Ülle Rajasalu lükkas ümber väited, nagu oleks tema juhitav AS Deimonis Itecomi kaubandustegevuse üle võtnud, öeldes, et need kaks firmat ei ole teineteise suhtes mingis kokkupuutes.

Teadaolevalt tegutseb AS Deimonis Itecomi vanades ruumides. Veel eelmise aasta telefoniteatmikus oli mõlema firma kohta paralleelne märge AS Itecom/AS Deimonis.

Hetkel kuum