Nädalapäevad tagasi lubasid seitsmeteistkümne Tallinna kooli õpetajad alustada 12. mail tööseisakut, kui nad pole selleks ajaks kätte saanud valitsuse poolt lubatud palgatõusust maksmata jäänud raha. Koolide palgafondidesse on sel aastal eraldatud 14 protsenti rohkem palgaraha kui eelmisel aastal, kuid pedagoogid on seda summat näinud nagu omaenda kõrvu.
Haridusministeeriumi kinnitusel said haridusosakonnad raha kätte juba jaanuaris, Tallinna haridusametist teatati, et raha kanti linnaosade haridusosakondadele veebruaris, aga koolides laiutatakse endiselt käsi. Mida pole, seda pole. Haridusbürokraadid on osanud maksumaksja raha liikumise nii keeruliseks muuta, et keegi ei saa aru, kuhu lubatu kaob.
Tagatipuks on haridusministeerium sunnitud tegema oma haldusala bürokraatide hulgas ekspertiisi uurimaks, mis põhjusel ei jõua palgaraha õpetajateni. Kas pole tsirkus? Ehk tuleks odavam oma kohustusi eiravad ametnikud hoopiski vallandada.
Seotud lood
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.