23. aprill 1997 kell 22:00

ETFC Grupp asutab sisemise laenuturu

ASi ETFC Grupp juhatuse esimehe asetäitja Hanno Riismaa ütles, et kontsernisisene laenuturg võimaldaks ettevõttel, millel on tööpäeva lõpus kontol raha üle, laenata üleöö sellele ettevõttele, mille konto on miinuses. Ettevõtetevahelise üleöölaenuturu aastaintressiks kujuneb 8--10%. Tehingust võidaks laenu saaja, kes peab muidu võtma pangast arvelduskrediiti, mille aastaintress on 14--15%. Võidab ka laenu andja, kes vabade vahendite paigutamise abil teenib umbes 3--4%.

Pärast mõnekuiseid läbirääkimisi pankadega otsustas ETFC nõukogu üleeile, et niipea üheski Eesti kommertspangas oma kontsernikontot ei avata. «Kontsernikonto kinnistaks meid liiga ühe pangaga,» lausus ta.

Kontsernikonto puhul nimetas Riismaa ohtu, et üks ettevõte võib saada pidevaks laenuandjaks ning sellega ennast ära kurnata, samas kui teised kontserni tööstused ei pruugi raha leidmiseks ise piisavalt tööd teha.

Riismaa sõnul oleks kontsernikonto korral tänaseks 2 miljardi kroonise käibega ETFC eelmisel aastal säästnud kuni 600 000 krooni.

ETFC teeb kõik meediaostud tsentraliseerinud Meediahouse'i kaudu ning see võimaldab hinna pealt kokku hoida 12--15%. Konsternil on ka kõigi ettevõtete jaoks ühine varakindlustus Sampos, käivitamisel on ettevõtete turvamine ühe turvafirma poolt, millega loodetakse aastas kokku hoida 2 miljonit krooni. AS ETFC Grupp liidab Tallinna piimatööstust, Rakvere lihakombinaati, Epeksi mahlatehast, Kalevi kommivabrikut, Hiiu Kalurit, Tartu külmhoonet ja ASi Winum-E.

Hetkel kuum